Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaměstnávat lidi před plnoletostí ?

Dobrý den,

jako šestnáctiletý kluk, jsem dostal velmi originální nápad na softwarovou aplikaci, která prakticky nemá konkurenci na mezinárodním měřítku.
Bohužel, v dnešní době je všechno velmi rychlé, a proto si uvědomuji, že i já musím tuhle myšlenku uskutečnit i dřív než ostatní lidé.
Sám ale nejsem schopen něco takového vytvořit a tak potřebuji někoho, kdo by mi s tímhle projektem pomohl, problém je ten, že v dnešní době nemůže člověk úplně někomu věřit a tak bych se Vás rád zeptal jestli je nějaká možnost jak se právně zabezpečit před případným ukradením mého "nápadu" a protože jsem nezletilý, většina právních dokumentů s podpisem bude mít nulovou váhu.
Existuje vůbec nějaký dokument, který bych mohl použít?
Velmi nerad bych do toho zapojoval i svého zákonného zástupce.

Tak tak, bez souhlasu rodičů to nepůjde:

Udělí-li zákonný zástupce nezletilého, který nenabyl plné svéprávnosti, souhlas k samostatnému provozování obchodního závodu nebo k jiné obdobné výdělečné činnosti, stává se nezletilý způsobilý k jednáním, jež jsou s touto činností spojena. K platnosti souhlasu se vyžaduje přivolení soudu.