Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem část škody zaplacena pojišťovnou

Dobrý den,

mám otázku z trestního práva.

před nějakou dobou jsem byl vykraden a škoda byla dost velká.
Pachatel byl nalezen a teď s ním probíhá trestní řízení, ke kterému jsem se připojil s požadavkem na náhradu škody.
Zároveň jsem byl pojištěn proti krádeži a z pojišťovny se mi konečně podařilo dostat pojistné plnění.

Teď nevím, jakým způsobem soudu oznámit, že o tuto výši chci snížit svůj nárok na náhradu škody. Stačí to oznámit při příštím stání? Nebo je na to nějaký jiný postup?
Nechci být popotahován kvůli nějakému hloupému opomenutí.

Děkuji za radu
Radek

jestli vám v rámci pojistné události bylo vyplaceno to oč jste přišel, je dobré toto soudu-policii oznámit.

Nic nemění na tom že jste nárokoval náhradu škody po podezřelém.jinak tuto skutečnost že jste proti krádeži pojištěn jste měl uvést při prvním výslechu na policii.

I když vám tohle bylo od pojištovny zaplaceno, je to nad rámec přečinu který vůči vám podezřelý spáchal a na výši trestu mu to nic nezmění.Je to pro vás velké plus, které by soud vůči němu neměl nijak zohlednit, protože tu pojistku proti krádeži jste si platil vy a ne on.

edit: jestli je to jen část co jste od pojišťovny získal vše se zaprotokoluje a rozdíl vám bude nebo spíš by měl podezřelý uhradit.