Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Neoprávněné užívání titulu

Zdravím,

znáte to. Žalovat nechci, ale hlásit se to musí. A tak se nám vyskytl v zaměstnání kolega, který začal zcela neoprávněně užívat čestný titul dr.h.c.
To že opravdu tento titul užívá neoprávněně mám zjištěné. K jeho padesátým narozeninám mu ho koupili jakýsi kamarádi na pěkném papíře od jakési pochybné společnosti. Kdyby si to dal na jmenovku u svého baráku bylo by mi to jedno, ale on je předseda jedné odborové organizace a děsně si tímto podvodem "honí triko" Prostě si dal dr.h.c za jméno a používá to v oficiálním styku (ať na svých odborových stránkách a nebo v emailu).
Prostě bych potřeboval poradit na koho se obrátit pro zjednání nápravy, neb mám dojem, že jde o podvod.

Děkuji za radu.

Titul nesmíte používat jako akademický a nesmíte jím mást
Pokud by si někdo přeci jen chtěl takový "doktorát" koupit, měl by vědět, že jeho "použití" je značně limitováno (omlouváme se za nadměrné množství uvozovek, ale u tohoto "titulu" to jinak nejde, pozn.red.).
Titul může osoba používat u svého jména, ovšem nikoli tak, aby evokovala akademické vzdělání. Ostatně i MCLI a podobné pochybné instituce vydělávající na titulech si pro jistotu kryjí záda a zdůrazňují, že uživatel titulu je zodpovědný za to, že je bude používat tak, aby titul nemohl být zaměněn za titul akademický - především tak, že uvede vždy titul, disciplínu, ve které ho "získal" a instituci, která mu ho udělila. Zapomeňte také na to, že byste titulem ohromili třeba v občance.
I kdybychom tedy přistoupili na to, že podobné čestné doktoráty mají jakýkoli význam (samozřejmě kromě toho, že je to povedený byznys), jejich "držitelé" je nesmějí používat tak, aby jimi mátli. Ale je jasné, že právě proto si titul za tisíc a více korun většina lidí kupuje. Chtějí působit vzdělanější, než jsou. Chtějí budit dojem společenského uznání a statusu. Ovšem u každého, kdo ví, jak to s podobnými tituly chodí, vzbudí spíše podezření či opovržení.

Zdroj: technet.idnes.cz
---------------------------

Tak se mu buď začněte všichni smát nebo se ho přímo zeptejte,zda má jeho uvádění na dokumentech povoleno od nadřízeného odborového svazu a že se tam na to případně zeptáte sami.

No takhle bych to nehrotil,ministerstvo slušně odpoví,že to prověří a pak se na to vykašlou nebo do 30 dnů dají vědět,že nezjistili překročení zákonů ČR.A na policii vás s tím asi vyhodí hned.Jedná se přeci o čestný titul,držitel nic nespáchal,jen by neměl ostatní uvádět v omyl.Použijte třeba Google jako prve já a něco víc si o tom vyhledejte.A je asi zbytečné si v zaměstnání dělat zle,stačí ho upozornit,že s tím titulem na odborových dokumentech to asi přehnal a že ho to může stát i tu funkci v odborech.
A pokud mu ten titul závidíte,můžete si ho přeci za 990 korun koupit taky!Ale byl už i za 790,-.
Podvod to celé asi přímo není,jen nějaký Čech Richard Kilián vydělává na blbosti ostatních Čechů.