Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Za dobrotu na žebrotu, kamarát podvodník

Dobrý deň,
Veľmi by som privítal nejakú radu k môjmu problému lebo si neviem dať rady.

Môj problém spočíva v tom, že môj dávny dobrý kamarát odo mňa pred rokmi vytiahol dosť peňazí na to, že mi vraj zoženie dobrú prácu, dal som mu, no ľudia s ktorými som mal mať pohovor sa vyhovárali že ich vykradli a podobne, celý čas som mal vlastne aj tak podozrenie že to na mňa iba poslal kamošov aby to zahrali. Takže žiadna práca nebola, ani peniaze nevrátil. Naopak to odštartovalo to, že si odo mňa každú chvíľu pýtal, že potrebuje že je v núdzi, tak som mu požičal pár krát, a keď sa mi to prestávalo páčiť a nechcel som mu dať, začal sa vyhrážať že mi nedá ani to čo mi dlží a ani pr8ca nebude a tak, že potrebuje požičať peniaze aby mohol získať tie čo mi dlží. Týmto spôsobom odo mňa vytiahol všetky peniaze čo som mal, tiahlo sa to asi 3 roky. Potom si vymýšľal také veci že kupuje dom na predaj, aby zarobil, potom že ho už kúpil už ho len predať, že je veľa papierovačiek a kupcu už má, po pol roku už o tom ani slovo nepovie, nikde žiaden dom ani peniaze... taktiež že autá kupuje a predáva a takými vecami ma naťahoval aby som počkal že mi to vráti. Potom prišiel s tým že mu mám ovoliť napísať na mňa niekoľko telefónnych čísel u operátora, kde má známosti, k môjmu číslu, a že po mesiaci to zruší, tak som mu podpísal tie papiere, viazanosť na 2 roky. Niečo dokonca podpísal za mňa. Všetko si nechal, čísla aj telefóny k tým číslam a dodnes ich používa a niečo asi predal. No nič nezrušil, už to je pol roka, a ja mám na krku vymáhanie dosť vysokých faktúr, ktoré on nevládze platiť hoc sľuboval že to bude všetko platiť, a ja mám z toho teraz problémy, on len sľubuje ako to zaplatí no ja už nemám čas. Určite tam boli nejaké podvody s tými číslami u operátora, nejakého jeho komplica už načapali a dali mu výpoveď. Jednoducho je to podvodník, už má/mal niekoľko súdov na krku. To som žiaľ nevedel na začiatku...
Mohlo to byť aj horšie nakoľko chcel aby som ten dom bral ja na seba, hypotéku... že na tom zarobíme, to som samozrejme mu musel asi milión krát povedať že to nespravím aby prestal s tým otravovať. Alebo tiež chcel aby som si ja vzal pôžičku aby som mal nejaké peniaze keď ma o všetky obral, a samozrejme ma do toho tlačil, a potom by odomňa zase začal pýtať... aspoň pri týchto veciach som nebol naivný a zamietol ich...

Teraz neviem čo ďalej spraviť, už som ho aj varoval že pôjdem za právnikom, na políciu a tak ak to tento týždeň nezaplatí ako sľúbil. Neviem čo by bolo najlepšie spraviť tak, aby som mal z toho čo najmenej zle, viem že už asi sa mi všetko nevráti, no chcem minimalizovať problémy ktoré mi spôsobil a spôsobuje.
Nebyť ešte rok a pol tych vysokých faktúr predomnou, bolo by to ešte celkom ok, ale podpisom tých, som to dosť zbabral.

Veľmi veľmi prosím o radu, ďakujem, pekný deň.

Žalobu na co ? Na něco,co nelze právoplatně prokázat? V každém případě to bude bez nějakých smluv tvrzení proti tvrzení. Jako svědek jeho přítelkyně ? Samo lepší,ta u soudu klidně řekne a ani se nezačervená,že kamarád půjčil tobě.