Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hodný elektroměr? důsledky!

zdravim,
*na loňském vyúčtování za odběr elektřiny nám přišlo že nám budou vracet 4500,-

*z nového plánu záloh jsme zjistili že nám zálohu 700,- snížili na 220,-/měsíc a ještě nám předplatili celý rok 2015.

Může se stát že ty jejich nové elektroměry místo toho aby okrádali elektřinu šetří?

Když i po vyúčtování daní,jejich poplatků kolem v domě ve kterém jedou celý den 2 počítače,svítí se, používá se mj.rychlovarka, elektrická trouba na 220V a spousty dalšího s tarifen d01 vracejí takovéhle přebytky?

ať počítám jak počítám jen za pronájem hodin a stěma daněma se platí měsíčně 180,- a spotřebovalo se měsíčně podle nich elektřiny za 220,-/měsíc?

teď k otázce: je možné odmítnout tenhle dar od ČEZu?nemohou být špatné hodiny a jestli jo, co by se mohlo stát?

díky za info

1.1.15-9.1.15 PS: 274 KS: 278 a na elktroměru to ukazuje 216kw!

Pokud nesouhlasí faktura se skutečným stavem,tak to reklamuj.Oni to někdy účtují odhadem,ani se neobtěžují přijet si to opsat.My měli podobný problém,při zrušení smlouvy a přechodu k jinému dodavateli nám na konečném vyúčtování přidali asi 300kWh,nový dodavatel to zase opsal jako počáteční stav a bylo plno práce to nechat opravit.Nakonec nám místo doplatku ještě vraceli.

a ještě nám předplatili celý rok 2015.

-to znamená co?Nebude to spíš tak,že místo vrácení si těch 4500 korun přeplatku nechají jako předplacení a zbytek je těch 220 korun měsíčně?To by pak vycházelo na 4500+2640=7140:12= 595 Kč za měsíc.