Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převzetí dobírky - mladší 18 let

Dobrý den.
Je možné na sebe objednat a převzít dobírku, když se jedná o vzduchovku na kterou je nutné být plnoletý? Je mi 15 let
a chtěl jsem jí svému bratrovi koupit k narozeninám. Dá mi vůbec doručovatel zásilku? Nechci ani aby jí převzali rodiče, aby to bylo překvapení i pro ně.

Když občanku mít bude, tak si to vyzvedne i když mu nebylo osmnáct.
Řešením by bylo to poslat do vlastních rukou a uvést datum narození. Mno, možná to odesílatel udělal. V případě neshodnosti data narození se zásilka nesmí vydat.
Tento nastníněný postup využívají prodejci (někteří) třeba e-cigaret.

Něco jako služba "Doručit jen plnoletému" zatím není, myslím, že by nebyla od věci.