Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupě domu

Dobrý den.Zeptala bych se: Moje známá kupuje dům,který je v exekuci a prodává jej realitní kancelář.Realitní kancelář ale chce po mé známé výpis z účtu,či nějak doložit,že opravdu peníze na koupi toho domu má.A také po ní chce,aby zaplatila daň z prodeje,kterou většinou platí prodejce.Je tento postup RK v pořádku? Nějak se mi to nelíbí.Věděl by někdo odpověď? Děkuji a hezký den.

Za vším jsou lidi. Prostě v RK pracují rázní až svérazní jedinci :-) Ta známá může přece nemusí použít vlastní peníze, takže na stav účtu je irelevantní. Podstatné přece je, jestli nakonec zaplatí :-)
Za daň z nabytí nemovitosti ručí nabyvatel, takže není problém si dohodnout že i daň zaplatí. Jenom ať si smluvně ošetří tu částku.