Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podání návrhu k soudu - prosím o pomoc...

Dobrý den, omlouvám se, že pudu psát neodborně, ale jelikož se v soudních věcech absolutně nevyznám, budu raději některé věty vytrhávat z dopisu a přepisovat je sem:

Kdysi soud nařídil mému otci platit mě výživné (jelikož kdysi neplatil, bylo mu to sráženo ze mzdy "exekučně"). Jelikož jsem již dostudoval a živím se sám, soud rozhodl o zrušení vyživovací povinnosti.

To je v pořádku, souhlasil jsem, otec ale pak ještě musel dát nějakou žádost na soud ohledně zastavení a odklad výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy povinného.

Nyní mě přišel dopis od soudu, že se provádí srážky ze mzdy mého otce dále, ale nejsou nikomu vypláceny dokud nebude odklad výkonu rozhodnutí zrušen.

Dále je v tomto dopisu uvedeno, že musím podat návrh na zastavení výkonu rozhodnutí srážkami ze mzdy povinného. A to je ten problém - nikdy jsem to nedělal a vůbec nevím co mám napsat - mohl byste mě někdo dát nějakou kostru, abych jen doplnil údaje a poslal. Děkuji moc!

Nehledej v tom vědu. Napsal bych to takhle:

Okresnímu soudu v ....
K č. j. ČÍSLO JEDNACÍ toho rozhodnutí

V Dolním Vlkýši 20.1.2015

Já, Milivoj Vosáhlo, nar. ..., bytem ...., žádám, aby byl zastaven výkon rozhodnutí č. j. ......, jímž bylo povinnému Františkovi Vosáhlovi nar...., bytem .... určeno provádění srážek ze mzdy.

Milivoj Vosáhlo, podpis

Víc netřeba.

jo vzkaž tátovi ať si zajde na soudní pokladnu pro srážené peníze :) má je tam určo v úschově.Tady je ale vidět že zase mzdová odnož zaměstnance tvého otce funguje na 200procent.Tatík by měl si dojít i s rozhodnutím za účetní a posílání peněz zarazit.

Edit:oni to vlastně po určité době pošlou zpět,ale doba určitá je široký pojem