Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Auto v rodině a úmrtí provozovatele

Zdravím, předem děkuji za radu.

Loni jsme zakoupili starší auto, pro dojíždění s dědou do nemocnice a po lékárnách. Vozidlo se přihlásilo na mě, jako na vlastníka a na dědu, jako provozovatele.

Bohužel děda minulý týden zemřel a co teď s autem, když jsem napsaný jako vlastník? Mohu s ním nadále jezdit nebo se musí vyřídit dědické řízení (ale proč, když já jsem majitel) nebo mám zajít na odbor dopravy a vůz mi bez problémů přepíšou ?

Děkuji

Při úmrtí provozovatele a změně provozovatele zpět na vlastníka v registru je třeba zaplatit správní poplatek 800 Kč a také eko daň, pokud ještě nebyla zaplacena. Poplatky tak mohou přesáhnout i cenu starého vozu.