Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce a odmena exekutora

Dobry den,

rad bych se obratil na zdejsi diskutujici s prosbou o vysvetelni. Dluzil jsem firme T-Mobile cca 3600Kc. Protože mam i jiné zavazky a muj balik financi je omezen splacel jsem desetinou castky (361Kc) mesice. Holt nejsu papalas kteremu rozhodnutim soudu danovi poplatnici pridaji 7 000Kc nebo neuvolneni zastupitel v mestske spoleccnosti za 50tisic Kc mesicne. To je, ale věc jina a k věci.

Zustavalo mi zaplatit cca 1 800Kc a advokat zastupujici T-Mobile (p. Vlasak, zamerne nepisi JUDr.) to dal na exekuci, pac jsem pry splacel malo. Kdyby byl dluh 36000 a ja splacel 361Kc mesicne nereknu ani popel, ale v tomto pripade mi to pripada jako ciry hyenismus. Takze z jistiny 1024Kc a nakladu predchazejiciho rizeni 1855Kc (celkem 2883Kc) udelali smahem cca 8 268Kc. Jsem jiz smiren s tim, ze to budu muset zaplatit protože odpor je nejspíše marny.

To co me, ale zarazi je jeden vypocet a ten bych prosil vysvětlit. Ve vyzve k uhrade je rozepsano jistina a prislusenstvi, odmena exekutora a naklady exekuce.

Jistina a spol 2883.85
Naklady opravneneho 1452
Odmena exekutora = 15% z jistiny s prislusenstvim 1815Kc
50% z odmeny
Naklady exekuce = pausalni nahrada nakladu 2117,50 (zde chápu. pokud zaplatim "dobrovolne" naklady jsou 50% pausalu)

a zde vyvstavava moje otázka. Z jake sumy se pocita onech 15% jako odmena, když je tam jasne naspsano 15% z jistiny s prislusenstvim coz cinni 2883Kc a urcite není 15% 1815Kc , ale cca 430Kc a i kdybych k tomu pripocital naklady opravneneho tak je to cca 650Kc. Je zde nejaka minimalni castka po určitou sumu ci jak je tech 15% pocitano?? Protože at to pocitam jak to pocitam proste mi to logicky a matematicky nevychazi. Pokud něco pocitam spatne budu rad za pripadnou opravu.

Dekuji předem vsem za Vas cas a ochotu poradit.

Dekuji a jsem s pozdravem

PetrR

odmena exekútorovi ide aj z celej vymoženej čiastky a nezabúdaj na to,že dlh sa navyšuje o úroky,ktoré obvykle činia 0,2-0,9% z celej dlžnej čiastky za každý deň až do úplného vymoženia/vyplatenia dlhu.....takže aj z drobného dlhu môže narásť výsledná suna exekúcie na zdanlivo nehoráznu výšku,preto je vždy lepšie reagovať na upomienky a predsporové/súdne vyrovnanie a dohodnúť si splátkový kalendár s pôvodným veritelom a nenechať to dôjsť až k exekučnému konaniu,tam sa to potom výrazne predraží,splácaš potom dlh nielen pôvodnému veritelovi+úroky ale aj platíš súdne trovy,trovy za právne zastúpenie,sumu o ktorú sa navýši exekučné konanie a odmeny+úroky aj exekútorovi a úroky z kompletného dlhu až do úplného splatenia všetkých pohladávok dohromady ....

To ano :0 V principu beru a souhlasim, spis by me konkretne zajímalo jak dosli na tech cca 1800Kc ze 15% z jistiny a prislusenstvi když to cinni cca 2800Kc. Zalovanych je 2800Kc.Jen proste by me zajímalo z jake sumy tech 15% pocitali :).