Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Úřad práce.

Dobrý den.

Potřeboval bych poradit ohlendne docházejí na PÚ.
Jsem registrovaný na PÚ a zameskal jsem jednu schůzku. Po cca. 22 dnech mi domů přišel dopis od úřadu ktery je nazvaný správní řízení .

Kdyby byl někdo tak hodný a dokázal by mě roradit co od toho čekat .
Děkuji .

Prosim vas když už mě přišel ten dopis da se to nějak zachranit. Nepracují a jsem na pracaku proto že chci začít na jaře podnikat momentálně žijí z toho co jsem si nasetril na ucnaku a nemám na to platit každý měsíc soc a zdráv.

Jít na ten pracák, sypat si popel na hlavu a doufat, že to neskončí tím vyřazením. Pokud tě vyřadí, tak už s tím nic moc nenaděláš.
Pojišťovna se po těch penězích nejspíše nezačne shánět hned, takže až budeš nějaké peníze mít, tak by bylo vhodné tam zajít a dohodnout se s nimi na splátkách. Je dost možné, že to nakonec skončí bez pokuty.

Pokud jste se do 8 kalendářních kalendářních neomluvil
a nedoložil vážný důvod, půjde o sankční vyřazení z evidence.

ÚP Vás pravděpodobně vyřadí zpětně.
Zdravotní pojištění 1.242 Kč měsíčně) musíte začít hradit
v měsíci, kdy po celý měsíc nebudete zaměstnán ani na ÚP.

Úřad práce za Vás nic nehradil.
Za uchazeče o zaměstnání hradí zdravotní pojištění stát,
sociální pojištění za uchazeče nehradí nikdo.

Pokutu žádnou platit nebudete,
ale doporučuji hradit zdravotní pojištění.
Za každý den prodlení narůstá penále,
časem byste se mohl dočkat exekutora.

Přestože je to nepříjemné, doporučuji začít situaci řešit hned.
Po dobu správního řízení můžete právnímu odboru dokládat různé
skutečnosti, navrhovat řešení, …

Zajděte si na právní oddělení ÚP a případně jim tam rovnou
napište své vysvětlení a doložte, proč jste schůzku nemohl
absolvovat.

Více k postupu najdete v základním poučení uchazečů o zaměstnání.