Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Koupil jsem si telefon přes aukro a blbne přesáhlo to částku přes 5tis. co mám dělat?..

Dobrý večer,mam tu jeden velký problém

Nedávno jsem si na aukru koupil mobilní telefon.
Jelikož v aukci bylo vše uvedené že vše funguje,ale bez záruky vypadal v pořádku a uživatel měl 100% hodnocení.

Telefon mi přišel,bohužel měl prasklinu na zadním krytě která vůbec nešla na fotce vidět asi photoshop, a k tomu ještě strašně blbnul.
Prodejce mobil nechtěl zpět.
Tak jsem to začal řešit přes aukro prej mi tu částku vyplatí..6e je nějaký jejich formulář.Ochrana kupujícího.
Prodejce pak řekl že mu telefon spadl,ale jestli chci tak mi koupí nový kryt,ale já jsem ho chtěl vrátit protože blbnul.

Tak mě zajmá jestli to mam řešit přes policii nebo ne?...

Zda mam na něj podat trestní oznámení?.

Zjistil jsem že je plnoletý,ale je student prej..Tak nevím zda se to nějak vyřeší díky za pomoc.. :)

Na trestní oznámení to asi ani tak nebude. To by se mu muselo dokázat, že to už prodával s vědomím, že je ten telefon vadný. Zatajení toho pádu by tomu sice mohlo nasvědčovat, ale stačit to nejspíš nebude. Takže leda civilní soud, ale i tam to nejspíš bude tvrzení proti tvrzení.

Jak už jsem psal: aby to policii zajímalo, tak by musely existovat důkazy, že se pokusil o podvod - tedy prodával to už s tím, že je ten telefon nefunkční. A takové důkazy nejsou.
S programem pro ochranu kupujících už mám taky své zkušenosti a nedostal jsem nic.

Přes policii? Proberte se, člověče. Aby to řešila policie, tak by muselo dojít ke spáchání úmyslného (nebo nedbalostního) trestného činu. Taktéž by musel být onen úmysl (nedbalost) prokázán. Což asi není...
Navíc - má-li uvedeno, že prodává použitou věc bez jakékoli záruky, tak s tím nákupem u něj souhlasíte.

No - není sporu o tom, že je pán (jemně řečeno) poněkud hloupý. Mohl zavolat, že mu to spalo a že dá slevu, třeba. Ale poslat to a čekat co bude?
Do aukce si může napsat cokoli, třeba za 100% funkčnost považuje to, že to jde zapnout a jde volat.
Opět - na policii jděte a podejte na něj regulérní trestní oznámení pro trestný čin podvodu. Ale moc šancí tomu nedávám; je taky možné, že se toho prodejce lekne, vrátí prachy a vezme si telefon zpátky. Takové bububu. Důkazní břemeno (nutnost dokazovat) bude na vás. V případě, že to policie odloží jako bezpředmětné, zbývá jedině občanskoprávní spor, který se potáhne. Roky.