Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chytré telefony a operátor

Zdravim,
potkala mě taková věc, koupil jsem v zastavárně svůj dlouho vysněný telefon, po třech dnech mi bylo divné že mi nikdo nevolá a neposílá sms...

...Telefon byl na dvě SIMKARTY 02 a OpenCall já primárně použival druhou zmíněnou, 02 jsem měl jen kvůli práci.

Právě kvůli tomu pracovnímu číslu O2 se vyskytl problem, vim že to je asi spíš otázka do nějaké technické sekce ale jak jsem psal bylo mi divné že mi nikdo nepíše a nevolá na kartu 02.

Náhodou jsem zkusil vytočit nějaké číslo z 02 a ozval se ten dotěrnej hlas, který mi hlásil že telefon byl zablokován pro všechny operátory z toho důvodu že je v databázi odcizených a mám se pro další postup dostavit na nejbližší policejní stanici.

Ted k otázce:

Kde 02 sebralo moje číslo a následně zablokovalo přístroj?Je tohle vůbec technicky možný a má na to právo? neměli by nejdřív třeba informovat policii a pak blokovat telefony?

Můžu čekat nějaké problémy jestli že telefon nevrátím, prý podle NOZ když koupíte věc v dobré víře vracet se nemusí za určitých podmínek.

díky za odp.

Přesně tak. Je to blokované přes IMEI, ne přes číslo. Na ty policajty bych být tebou šel dobrovolně; sice přijdeš o telefon, ale nebudeš mít problém. Právo na to samozřejmě mají, to buď bez obav. Když přendáš sim do jiného telefonu, bude fungovat.
Příště nakupuj v normálních obchodech, ne v pochybném frcu, případně v cizích kapsách.

jo číslo funguje v jiným mobilu to je aspoň dobrý.

jinak tem mobil už je zpět v té zastávárně, kapku jsem politizoval s policajtama,vyřešili jsme to tak že mi dal jiný telefon s tim že jestli mi to ještě bude hlásit nějaký tyhle věci přijdu s chlupatejma a mrknu na živnostenský úřad jestli má podnikání v pořádku.

Podle knihy prý si zjistí kdo ho zastavil a sám se postará o zbytek---udání apod. nechce prý si poškodit živnost.

pro jistotu mám opsaný čísla IMEI, dá se někde zjistit jeho legalita?

...jako bonus jsem dostal playstation, takže bych řekl že se i bál a dohoda bude snad platit.