Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prepis auta na jinou osobu a osetreni toho jak o auto neprijit (stale majitelem)

Zdravim, mam takovy netypicky dotaz. Koupil jsem auto, jsem v poloprevodu (nemohu mit na sebe prihlasene), jenze se musi dokoncit prevod, tak chci auto nechat prepsat na ,,kamaradku,, ALE da se nejak osetrit to, abych v pripade treba za par let pri neshodach s ,,kamaradkou,, o auto neprisel? Premyslel jsem to udelat tak ze auto na ni prepisu a nasledne pak udelam nejakou kupni smlouvu jako ze mi auto prodala. Je to mozne? Mockrat dekuji

Koupit asi nemůžeš,to bys musel pak převést a už bys to měl v majetku,pokud je toto ten problém.Ale což si napsat smlouvu,že Ti jako auto dlouhodobě zapůjčila např.na 10 let bez možnosti zkrácení s tím,že si veškeré náklady i opravy hradíš sám?Na to by pak ani třeba exekutoři nemohli.

Karle, on nepotřebuje měnit vlastníka vozidla. On se jim stal koupí tohoto vozu.
Souhlasíte se mnou?

A teď další krok, dojde na registr a nahlásí slečnu, jako vlastníka. Udělá se zápis do registru. Kdo je po zápisu vlastníkem vozidla?
Jasně že ten, kdo to vozidlo koupil a kdo má nybývací tituly.
OK?

Nechci se hádat, ale představme si hypotetickou situaci - pán A má kupní smlouvu (uzavřenou coby soukromá osoba) na vozidlo. Paní B má v ruce TP, kde je zapsána, coby vlastník. Paní B auto prodá, a nechá udělat přepis na nového majitele, pana C. Pan A se rozhodne bránit, a žádá vrácení auta. Pan C argumentuje, že je pro něj vlastníkem paní B, uvedená v TP, tudíž nemá, co by vracel někomu, koho v životě neviděl.
A teď perlička - úředník, který provedl zápis do evidence vozidel a TP, nemá povinnost zkoumat nabývací titul (smlouva může být uzavřena i ústně), tato povinnost je vyžadována toliko na katastrálním úřadě pro provedení změny vlastnických vztahů k nemovitostem.
A co včil? ;-)