Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Těhotenství, potrat...

Dobrý den,
chtěl by jsem se zeptat na pár otázek v kterých mi není jasno. Předem děkuji za vysvětlení :).

1) Jak je to, kdy žena dítě nechce, ale muž ano. Kdo má právo rozhodovat zda dítě bude či nebude?
2) Jak je to, když muž dítě nechce, ale žena ano. Kdo má právo rozhodovat zda dítě bude či nebude?
3) Když žena dítě chce, ale muž ne. Tak se muž vzdává otcovství? Nebo jak se to řeší?

Děkuji za objasnění :).

k č.3 ještě:

pokud uznáš otcovství před matrikou, stáváš se otcem, i nebiologickým ale se všemi povinnostmi a právy z tohoto pojmu vyplívajících.
Do 3 let věku dítěte(nebo snad už to je do 7mi) můžeš zažádat v případě pochybností o popření otcovství.

pokud otcovství uznat nebudeš chtít, matka tě označí a budou nařízeny DNA testy, které toto vyvrátí nebo potvrdí.

pokud žena neoznačí otce,nebo testy DNA budou negativní - stává se samoživitelkou, kolonka v rodném listě dítěte zůstane do případné budoucí změny prázdná.