Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem verejna komunikacia?

Dobry den.prosim o pravnu radu.Byvam v dome na hospod. usadlosti.V mape v c. stave vedie ku mojmu domu 90 rokov cesta ktora ma svoje parcelne cislo.Ma dlzku asi 2km, moj dom je na samom konci cesty.Sused ktory zdedil usadlost podo mnou mi zacal branit v prechode.cesta vedie aj cez jeho pozemok.Prechod a prejazd nemotor.vozidlom som si vysudil vydrzanim po starych rodicoch.Na samom zaciatku tato cesta prechadza cez pozemok mojej mamy, ktora vlastni dom vedla mna a pouziva tu istu cestu.Sused po nej veselo jazdi,pretoze asi do prvej tretiny dlzky ju spravuje mesto ako verejnu komunikaciu, ma na nu tkz. pasport. Mozme susedovi branit jazdit cez mamin pozemok???. Mamin vlastnicky list je cisty bez akehokolvek vecneho bremena.V uzemnom plane mesta nie v tejto oblasti planovana ziadna vystavba ani ine cinnosti.je to oblast hospod.usadlosti.Nechceme sa sudit. /oko za oko/.dik.

Nejsem pravnik, nevim jestli je to u vas jinak, ale neco podobneho jsem kdysi videl zblizka a pokud se jedna o vyznacenou verejnou cestu v mapach na "katastru nemovitosti", tak je uplne jedno na koho pozemku je a dotycny nijak vstup na tu cestu zakazovat nemuze. Muze si maximalne zazadat o zruseni te cesty, kdyby byla nevyuzivana.