Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lhůta pro projednání přestupku

Dobrý den,

dne 29. 3. 2014 mi nefungovala krabička na mýto v nákladním vozidle, celní správa přestupek řešila až s kolegou který jel s vozidlem 1. 4. 2014, zaměstnavatel dluh 966,- Kč doplatil a dodal doklady o tom, že 29. 3. 2014 jsem vozidlo řídil já. Celní úřad se ozval až 5. 3. 2015 s tím, že já jsem dostal příkaz zaplatit pokutu 3500,- a kolega 4000,- Proti tomuto příkazu lze do 15 dnů podat odpor, tím se příkaz ruší a celní úřad pokračuje v řízení.
V případě že bych odpor podal 20. 3. 2015 mě zajímá jestli má celní úřad lhůtu rok na projednání přestupku, a pokud nerozhodnou do 29. 3. 2015 tak by se řízení zastavilo.

Děkuji za odpověď

Ač policajt nejsem, nevidím v jejich povolání nic špatného :-D
Odpovídal jsem ti na co ses ptal - jestli bude přestupek promlčen z důvodu překročení roční lhůty. Na projednání přestupku mají rok, což v tomto případě stihli, takže promlčení nepřichází v úvahu.

Aby se ale přestupek stal pravomocným, roční lhůtu může překročit. Taky se Milan mýlí. Čistě technicky, úřad vydá rozhodnutí den před uplynutí roční lhůty, v případě nepřevzetí se pravomocným stane za 25 dnů (fikcí doručení se připočte 10 dnů + 15 dnů lhůty na odvolání).

V případě odvolání se může projednávání podstatně natáhnou. 30 dnů má úřad na projednání, pokud je třeba šetření na místě, nebo výslech svědka tak je to 60 dnů. Protože odvoláním projednávání přestupku pokračuje, ale lhůty se pozastavují.

Na zdar !