Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obcansky Prukaz

Dobré den vynsuju....

• Chtel bych se vas zeptat, jak to funguje s vytavenim OP pro "BRNO" nebo "HUSTOPECE"
Jelikoz, nekdy pred 5 lety, sla moznost, zaslat zadost + fotky na obecni/mesky urad a jit si ho vyzvednout az po jeho vydani.
Bohuzel jsem byl dnesni rano kontaktovany svou matkou, ze bohuzel, momentalne pro jeho zadost a vyrizeni, si musim zajit osobne, ze si me i vyfoti a podobne.

Tak prvni otazka by byla : Jaka je zhruba lhuta pro jeho vydani a druha, co ktomu budu potrebovat.
(neco jsem pohledal a chci jen vyplneny strojove, nechci biometricky, mozna jestli uz ten strojovy je biometricky nevim....)
Premyslel jsem o moznosti "rychlo pas" s platnosti <1ROK> a zbytek uz pres ambasadu, ale zde také nemohu najit presné informace....

Dekuji za kazdou popripadnou informaci a preji vam pekny Den...

(V CR jiz radku let nebydlim, ale adresu mam stale obecnim urade, proto nemam ani zakladni informace, kterymy bych mohl determinovat mou otazku) dekuji za pochopeni...

Problém s novými OP je ten,že se už nedodává fotka,ale oni si Tě vyfotí sami a na OP je nyní jen černobílá.Pak se asi 10 dní čeká na vydání.Snad kdybys zkusil zavolat přímo na ten úřad(nebo matka,ať je to jevnější),vysvětlit jim situaci,zeptat se na možnost nějakého urychlení a zkusit se tam objednat na konkrétní termín.Když slíbíš láhev francouzského vína,třeba to půjde vyřídit.
Druhá možnost je vystavení pasu na ambasádě,ale tam je lhůta až 120dní.Rychlopasy nevím.

Druhá možnost je vystavení pasu na ambasádě

• Zatim "cekam" na odpoved od <MZV>, to je pro me nejlepsi moznost, podle ambasady si mam zazadat na hornim konsulate o "overeni totoznosti" a stou jed do Parize (mesto které opravdu nemam rad) podat zadost o biometricky pas (cekaci lhuta, ano jak uvadis 1-3 mesice s dobou platnosti 10let) a az bude vyhotoven tak znovu jak lopata jed do parize si ho vyzvednout..
(pritom mam fotokopii OP, se kterou jde zde otevrit i bankovni ucet, rodny list, ale fotokopii neuznaji...)

• Samozrejme prvni reakce ambasady a to se mi stalo i v holandsku a spanelsku, "my vam muzeme vystavet jen cestovni prukaz na cestu dom", urcite to jiz nekdo zazil, nekdy se ptam, k cemu tu opravdu jsou....