Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nezrušitelná pojistka

Dobrý den, chci vás poprosit o pomoc. Jsem z té věci už dost otrávený. K věci. Dne 12.7.2014 jsem zakoupil osobní vůz Opel Tigra, které bylo odhlášené na majitele od kterého jsem auto koupil. Auto bylo nepojizdné a já jej chtěl opravit a přihlásit na sebe ale po zjištění nákladnosti oprav jsem se rozhodnul auto dále prodat bez přepisu, tudíž bylo auto stále odhlášeno na bývalého majitele. Pojistku jsem samozřejmě platil. Ale teď to nejdůležitější. Auto jsem prodal dne 17.12.1014 na kupní smlouvu a 5.1.2015 jsem šel na pojišťovnu s kupní smlouvou s domněním že odhlásím pojistku a paní mi řekla že to nelze, že musím doložit ještě velký technický průkaz pro ověření zda není auto v provozu. Nynější majitel totiž auto nepojistil a zřejmě použil na náhradní díly a jelikož bylo v odhlášce tak se prostě nestará, ale vůbec se s ním nedá spojit na dopisy neodpovídá a na adrese co jsem opisoval z občanského průkazu se nevyskytuje. Tudíž nevím jak mám postupovat a co mám dělat. Prosím poraďte mi. Děkuji

S pozdravem Michal Řepka

Pátral bych po tom velkém TP a doložil jak pojišťovna chce.

Pokud už nebude k mání požádejte nového majitele a čestné prohlášení že jste mu ho prodal a on auto použil třeba na ty díly a velký TP prodal dál.Někde přece bydlet musí i když třeba daleko.

Jinak zkuste ještě pojišťovně napsat Vy čestné prohlášení a uveďte v něm vše potřebné.