Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proplacení poštovného při vrácení zboží?

Ahoj, jeden dotaz:
Prodal jsem věc na aukru, ale kupující si nákup asi rozmyslel, a zboží mi vrátil zpět poštou ve 14 denní lhůtě. Kupní cenu mu samozřejmě vrátím, ale musím mu vrátit i částku za poštovné, když jsem mu zboží zasílal, a potom zase mu proplatit poštovné za to, že mi zboží poslal zpět?
Díky

Stary Obciansky zakonnik to u vas riesil komplikovane a bola to patova situacia...kupujuci mal narok na preplatenie plnej sumy, ktoru uhradil za tovar (cize tovar+postovne), predavajuci mal pravo na uhradu nevyhnutnych nakladov spojenych s vratenim tovaru.
Ako to riesi novy OZ netusim, nastuduj.
V kazdom pripade poslat spat mu mozes kolko chces, ako zareaguje on je otazne, mozno skoncite na sude v obciansko-pravnom spore.