Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem biely kôn

prosim vas o pomoc moj muz sa stal bielim konom ,je otec4 malych deti chcel len pomoct kamaratovy a neviplatilo sa mu to.proste v skratke sa stal konatelom srocky.firma sa prepisala na dalsieho no z danoveho mu volali ze su tam milionove uvery a nieco s danamy,on nepreberal nic a nie okrem toho ze je konatel nepodpisoval hrozi mu basa?????????????????????????prosim som v koncoch dnes sme sa dozvedeli z danoveho ze to ide na kriminalmu policiu::poradte my prosim niekto vopred dakujem

Najít si dobrého advokáta. Tem stojí samozřejmě peníze.

Netuším, jak je to na Slovensku, pro zajímavost uvádím informace o povinnostech a odpovědnosti českého jednatele:
http://business.center.cz/business/pravo/formypodn /sro/ruceni-za-zavazky-sro.aspx
http://business.center.cz/business/pravo/nove-obca nske-obchodni-rekodifikace-2014/spolecnost-s-rucen im-omezenym/odpovednost-jednatele-a-pece-radneho-h ospodare.aspx

je to na pytel, pokud tento post přijal, musí se minimálně papírově vypořádat s věřiteli-na to by byl dobrý opravdu advokát-

o dva baráky dál bydlí taky bílý kůň-ač s podivem, bývalý vysoce postavený policista s právním vzděláním- se nechal uvrtat do postu jednatele jedné společnosti, která nakládá s odpady.

jak to tak bývá, firma šla do konkurzu a byli tam průsery právě s daněmi.

Nic abych moc neodběhl, jako jednatel nepřišel díky svému vzdělání o nic svého, pouze figuruje v majetkách o kterých nic neví, nějaké nemovitosti, aktiva a bůh co ještě a bůh ví kde, které s jeho souhlasem byly sebrány, zastaveny, apod.

Každopádně se bude zodpovídat a jednat u soudu a s věřiteli on sám, ať už jen papírově nebo osobně.

Druhá stránka věci je pak jak se bude vyrovnávat s pravými majiteli těch či oněch skutečných "dluhů". jako člověka, placeného za bezproblémový chod byznysu může počítat s nějakými nároky spíš ze strany lidí co ho do funkce dosadili, a pokud se nebude dostatečně bránit i od zbylých věřitelů.