Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předjíždění vozidla

Dobrý den,

dnes se mi stala nepříjemná situace. Předjižděla jsem traktor, a zřejmě jsem jela pomaleji, než jsem měla. Ohrozila jsem auto v protisměru, takže jsem nestihla se zařadit včas. Tudíž jsme se vedle sebe střetli. Nic se nestalo. Cesta byla dost široká pro tři auta. Mám z toho špatný pocit. Otočila jsem auto a jela se podívat, zda se něco na místa činu nestalo. Vše v naprostém pořádku.

Prosím poradtě, co mám dělat, zda stačí se z toho poučit.

Děkuji moc

Nechápu, co se stalo. Narazili jste do sebe nebo jste se o sebe otřeli, že na autech zůstaly stopy nebo jste se jen těsně míjeli? Museli jste prudce brzdit nebo měnit směr jízdy, že to mohlo někomu v autech způsobit nějaký úraz nebo nějakou škodu, třeba že se v kufru skácela taška s nákupem? Přejela jsi při míjení souvislou čáru? Dej sem odkaz z Google Map, kde se to stalo.
Protože ten protijedoucí řidič nezastavil, soudím že žádnou škodu neutrpěl (taky mohl přibrzdit a umožnit ti předjetí, když viděl, jak se proti němu řítíš, já bych to aspoň udělal).

Vůbec jsme se neotřeli. Normálně jsme vedle sebe projeli bez poškození. Nikomu se nic nestalo.

Tak třeba takováhle situace se běžně děje na silnici z Litomyšle na Svitavy. Standartně tam jednou dva kamiony proti sobě a mezi nima předjíždí nějaký závodník a není to náhoda, ale vypočítavost, protože ví, že se tam vejde. Neschvaluju to, ale určitě bych si s tím hlavu nelámal. Jen poučení pro příště. A pochybuju, že by to někdo řešil ..

tuhle situaci vůbec neřešte,vše dobře dopadlo - ty dva pojmy "omezit a ohrozit" mají pak svou právní kvalifikaci a váhu kdyby jste se o sebe minimálně "otřeli"

zmiňované kamery v autech jsou jen podpůrný prostředek, který se většinou vyskytně oljakovaný na youtube.