Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boj s Credit expressem

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak se bránit proti vymahačcké firmě Credit Express. Chtějí po mě nepřiměřenou částku za nepojištěné auto.ČKP mi vyměřila částku ve výši 1035,-kč po mé námitce byla částka snížena na 450,-kč, ale toto jsem se dozvěděl až po obdržení dopisu od Credit express který si zároveň naúčtoval okamžitě poplatek ve výši 1270,-kč za vymáhání pohledávky.ČKP mne do dnešního dne nezaslalo žádný dopis o snížení původně vyměřené částky. ČKP s mojí osobou již dál nechce komunikovat a vše mám řešit jen s Credit expressem. Ti jsou však nekompromisní a částku 1270,-kč po mě požadují. Otázka tedy zní jak mám dále postupovat?Jsem ochoten uhradit částku 450,-kč ale nechci živit Credit Express. Děkuji za odpověď.

ČKP jako taková snad skončila, nebo její ksindlovský praktiky.(jsou to v podstatě spolčené soukromé subjekty, pojištovny)Mohli zbývající pohledávky, s tim i tu vaší odprodat např. výše zmíněnému Credit expresu.

"neudělali" bohužel nic nezákonného.

Zřejmě ta pohledávka je zdob kdy byli krýtý státem a maj možnost jí chtít a udělali to tim odprodejem credit expressu, který chce jako správný obchodník svoje peníze.

Postup bych viděl buď tuto malou částku oželet a zaplatit a nebo z principu požádat o prověření třeba ČNB, nebo podat správní žalobu, jestli proběhlo nějaké to správní řízení někdy skrze tohle - v každém případě to bude stát další a další peníze, právník, apod.

pokud se rozhodnete zaplatit, v podstatě tím uznáte svůj dluh a vše co k tomu patří,ale v tom vám nikdo vzhlem k té "malé" částce nebrání a budete mít klid.