Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak získat italské občanství - co je k tomu třeba

Dobrý den
Mám zájem o získání italského občanství , italsky umím a chci se tam odstěhovat.

Zajímá mě toto:
1) Od kolika let o státní občanství mohu požádat?
2) Co všechno k tomu potřebuji ?
3) Je to finančně náročné?

Potřeboval bych vědět , co vše potřebuju k získání italského občanství. Jak sem říkal, italsky umím , vím přibližně o italské historii, prostě vše co k tomu potřebuji.

Budu moc rád za každou odpověď.

Jako občan členského státu EU stačí 4-letý trvalý pobyt na území Italie, čistý trestní rejstřík a dostačné finanční zdroje.

per essere residenti ininterrottamente in Italia per 10 anni (4 anni per cittadini dell'UE); a condizione di assenza di precedenti penali e di presenza di adeguate risorse economiche