Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smlouva

Je to 14dní kdy jsem uzavřel smlouvu s realitní kanceláří o prodeji pozemku a tak bych rád věděl do kdy bych mohl odstoupit bez sankce i když si myslím,že budu muset platit poplatky ohledně vyřizování např.zveřejnění v inzerci atd. Děkuji předem za odpovědi.

odstoupit můžete v podstatě do té doby než proběhne realizace převodu ze strany RK a nového majitele.Jak sám píšete stejně se minimálně nevyhnete nutným uhradám reklamy a provize RK a pokud neučiníte odstoupení od smlouvy včas navíc po vás půjde odmítnutý nový majitel a bude chtít případné investice zpět.V tomhle už ale RK roli hrát nebude.

Ale jak psal jirka je to individuální.Tohle jsme měli tehdá ve smlouvě my.Pokud si rozmyslíme prodej nemovitosti a odstoupíme od smlouvy do doby kdy nebude mít nabývající osoba náklady ohledně prodeje, Rk jme byli povinni uhradit jen náklady za zprostředkování prodeje nemovitosti(tj. propagaci objektu, náklady makléře apod.)-Záloha na služby propadá ve prospěch RK a po sečtení nákladů bude přebytek vrácen prodávajícímu na účet č.xxx, v opačném případě je prodávajcí schodek za poskytnuté služby při zprostředkování poukázat do x.x. na účet č. xxx --- V případě že dojde k odstoupení od smlouvy v době kdy nabývající již utrpěl finanční újmu, RK se zříká další právní odpovědnosti za vzniklou škodu třetí straně.

Tak něco v tom smyslu tam maj asi všichni.

Děkuji moc za odpověď. Nejraději bych odstoupil,ale to by se mi nevyplatilo,jelikož jde o pozemek za cenu 50tis.,který realitka nabízí 7let a za tu dobu stouply výdaje. Jde především o to,že realitka tento pozemek
bez mého vědomí nabízela za 80tis. a tím prodloužila tuto dobu prodeje tedy tím mne podle mého názoru poškodila. Realitka z toho chtěla pro sebe dostat co nejvíce a já za to musím zaplatit 17tis. z 50tis.
Vůbec bych to do nich neřekl,protože šlo o dlouholetý přátele a k tomu věřící katolíky,který mne ani za celou tu dobu o těchto nutných výdajích a nabízející ceně neinformovali.Věřit se nedá už vůbec nikomu !!