Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odesílání peněz do zahraničí (ČR - HR) - jak postupovat v případě, že dotyčný přestane komunikovat?

Ahoj všem,

Dne 12.4 jsem přes easychange (funkce EuroPlatba.cz) odeslal 80E (2208Kč) na účet Komerční banky ze, kterého byla dne 13.4 odeslána na chorvatský účet Privredna banka Zagreb (rezervace apartmánu).
S pánem jsem v kontaktu přes mail, 14.4 psal, že platba zatím nedorazila, ale jakmile platba dorazí bude mě kontaktovat. Nicméně dodnes mi žádný mail nepřišel. Proto jsem dnes pánovi odeslal mail zda platba již dorazila.

A nyní se chci zeptat. Jak dlouho většinou trvá než platba dorazí na zahraniční účet?
Popřípadě co udělat v případě, že pán se mnou přestane komunikovat? Nebo bude stále tvrdit, že peníze mu nepřišli? Mám veškeré informace, adresa, jméno, mail dokumentace, www. stránky... Apartmán jsem na mapě našel.

Děkuji za odpovědi.
Kuba.

Právě jsem obdržel potvrzení o tom, že platba přišla... Není tedy nutné řešit problém s tím, že by peníze nedorazili.

Nicméně i tak budu rád, za odpověď. Pokud má někdo obdobnou zkušenost budu rád když se o ni podělí.
Kuba.