Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Status "Nezamestnaný" vs vydanie knihy

Takže mám takýto právny problém, chcel by som vydať knihu a mal by som aj vydavateľa aj prostriedky. Bohužiaľ na urade práce mi povedali že ak vydám knihu, zmení sa môj status z nezamestnaného na zamestnaného. To by pre mňa znamenalo že by som si sám musel platiť všetko... Je nejaký spôsob ako vydať knihu a neprísť o status "nezamestnaný".
Dokým si nenájdem stále zamestnanie, potrebujem ho ale to znamená že vydanie mojej knihy by sa mohlo pozdržať o roky lebo my na slovensku veľa pracovných miest nemáme a ešte k tomu zamestnávajú aj zahraničných...

Vydanie knihy urcite nemeni tvoj status. Tvoj status meni pracovna zmluva, ktoru pravdepodobne nemas.
Spisovatel pokial viem spise s vydavatelom len zmluvu o diele, za ktoru dostane zaplatene, to ci na takuto zmluvu uz potrebujes zivnost, ti povedia na najblizsom zivnostenskom urade.
Pokial by zivnost nebola nutna ide o subeh naroku na davku so zarobkovou cinnostou, ale v tom pripade musis splnit, ze nesmies zarobit viac ako 143.4 brutto/mesacne. V opacnom pripade ta vyradia z evidencie.