Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kradez telefonu

Zdravim,dceri me pritelkyne ukradl nejaky 13-ti lety flouek mobil.Asi za jeden den ho chytili a vyslechli,kdy jim tvrdil,ze ho obral ozralec a uz telefon nema.Pote ho propustili.Podotykam,ze to neudelal poprve a cajti o tom vi.Ten floutek normalne chodi do skoly,jako by se nechumelilo.Kdyz se pritelkyne zeptala na sluzebne,jak se to bude resit,tak cajt chtel vedet cenu(3000kc).Nasledne ji zdelil,ze se nema starat,ze prijde vyrozumneni.Tim to haslo.Co to je doprdele za jednani?To jako je trestne nezletily a ktomu hodnota neni vyssi nez 5000kc,tak na to kaslou?Tim padem prestupek?Uz normalne premyslim,ze zajdu za jeho rodinou a sjednam tam napravu.Je tohle normalni?

Sice mírně OT, ale třeba včera jsme v práci chytli kluka, jestli mu bylo tak osm, jak vesele krade. Taška naštosovaná vším možným. A on nám na to řekl, že prý jeho táta krade taky, tak on může též. Podotýkám, že to byl normální bílý kluk do kterého by to nikdo neřekl.

Zavedl bych to stejné. U nás ve městě kde máme spoustu "tmavočechů" obchází skupinka děcek ve věku cca 5-8 let auta zaparkovaná na náměstí. A zkouší kliky u dveří. Pokud nějaké auto najdou nezamknuté zavolají své rodiče a ti se postarají o zbytek. Policie s tím nic dělat nemůže protože jejich rodiče řeknou "oni si jen hrají". Už jsem přemýšlel nad nastražení nějaké pasti v autě, ale byl by za to kriminál. Kdyby jste měl někdo nějaký nápad sem s ním!