Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodejce chce vrátit zboží zpět

Dobrý den, na internetovém bazaru jsem si vyhlédla mobil. Kontaktovala jsem prodejce ten mi odpověděl a sešli jsme se, on mi předal mobil a já zaplatila. Po 3 dnech mi napsal že, potřebuje mobil zpět kvůli své manželce a že mi vrátí peníze. Potřebovala bych vědět jestli na to má právo a já mu musím vrátit mobil.
Děkuji, Jonáková

A jde tam o nějaké větší peníze? Mne by v tom případně napadlo, když mu ten mobil vrátíš a on ti vrátí peníze, že po čase může začít tvrdit, že jsi ten mobil poškodila a bude chtít i ty peníze co ti vrátil. Já bych na to asi nepřistupoval. Nebo jen velmi neochotně. Pokud ten mobil byl třeba dar od jeho manželky, může být, že ti ho střelil, protože potřeboval peníze na něco o čem manželka neměla vědět a teď už je ani nemá.

Použitý mobily jsou opravdu riziko, nikdy nevíš, co tomu je. I když má všechny náležitosti, jako krabičku, účtenku, nabíječku, tak jen původní majitel zná důvod prodeje - může to mít náhodný problémy (zamrzání), nebo mohl být utopenej. Takových mobilů se po vysušení hodně lidí zbavuje dřív, než se to projeví.

Nezveličoval bych to. Dá se koupit dobrý mobil i použitý, zánovní. Spousta lidí je dostala od operátora za výhodnou cenu a obratem to střelí za víc. No a nebo jsou lidi, co musí mít všechno nejnovější a za měsíc telefon prodají...
Lumii, co mám, jsem koupil použitou (koupil jsem ji v bazaru s mobily, jako nová byla od O2 koupená dva měsíce před mým nákupem) v červenci 2013 se vším všudy, škatule, záručák od O2. Funguje stále jako nová.
Spálit se dá, o tom žádná. Ale zase to není tak, že všechny použité mobily jsou dreky.

I ústní dohoda je dohoda. Obchod byl uzavřen předáním peněz a zboží.
Pokud se vyskytnou problémy s tím, že mobil byl kradený, tak v tom případě bude muset uplatňovat náhradu škody po prodejci. Jestliže však ten mobil koupila i s krabičkou, manuálem (kde je zapsáno IMEI) a nejlépe i s účtenkou, tak by dokázání legálního nabytí neměl být problém.