Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvůli parkování na obecním pozemku se bortí zídka pod plotem

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Vlastníme na vesnici chalupu. Pozemek je oplocen, pod plotem je vystavěná kamenná zídka kvůli nerovnosti zahrady a silnice, která vede okolo pozemku. Na jedné straně pozemku je zídka vysoká zhruba jeden metr. Od plotu k silnici je zhruba metr a půl široký pruh trávy, který patří obci. Sousedé zde parkují svá auta, takže se zídka začala bortit. Několikrát jsme je žádali a prosili, aby tam svá auta neparkovali, že se nám zídka bortí. Bohužel i přes dobré sousedské vztahy a prosby zde stále parkují. Prosím o radu, zda lze tento problém vyřešit na obecním úřadě, nebo na koho se obrátit a zda-li máme vůbec nějakou šanci tento spor vyřešit.
Děkuji

jeden z ťažko riešitelných problémov,ktorý bude behom na dlhé trate,najprv sa treba obrátiť na obecný úrad a nejako preukázať,že ku škodám prichádza skutočne vplyvom parkovania aut,obecný úrad potom musí požiadať príslušný dopravný inšpektorát o vydanie zákazu parkovania a osadenie oznamu/značky zákazu parkovania,to nemôže ani obecný úrad urobiť svojvolne alebo svojim rozhodnutím,to musí schváliť príslušný dopravný inšpektorát,do ktorého rajonu obec patrí...v tom vidím celý problém,v tom ako,kedy to prejde celou mašinériou-správca verejnej komunikácie alias obec,ktorá posúdi,či sa poškodenie koná vplyvom toho,že ten daný úsek využívajú autá a následne dopravný inšpektorát,ktorý je oprávnený schváliť dopravné obmedzenie vo forme zákazu parkovania.....