Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pronájem bytu bývalé přítelkyni s dítětem

Dobrý den. Nevím, zda jsem na správném fóru, ale řeším zvláštní problém.
Rozcházíme se s přítelkyní a prozatím bydlíme v bytě , který vlastním a je napsaný na mě. Plánuji se odstěhovat do jiného bytu, který jsem koupil a je v tom samém vchodě, pouze v jiném patře. Přítelkyně by chtěla zůstat v bytě a platit mi případný nájem - zažádat sociálku o příspěvek na bydlení. Nebyl jste někdo v podobné situaci? Pokud zažádá o příspěvek na bydlení, jak vysvětlit sociálce, že již spolu nejsme, jen jí pronajímám svůj byt?
Nechci se dostat do křížku se sociálkou, ale zase jí nechci tlačit, aby se odstěhovala s malým dítětem pryč.
Děkuji za Vaše rady a zkušenosti.

to nehraje roli, jako samoživitelka si o příspěvky zažádat může, i kdyby jste bydleli spolu-je nutný mít vyřešené alimenty, nájemní smlouvu a další poplatky(TKO, energie,...) jak si myslíte že to dělají vychytralí nepřizpůsobivý občané?Neřikám že Váš případ jen se tim nabízí minimalizovat problémy s vídáním dítěte, případnou výpomocí hlídání apod.Ostatně v těchto případech je i sama sociálka vstřícná a rádi bývalé přítelkyni poradí co kde správně vyplnit.

Pises predsa len priatelka, nepises manzelka, takze odkial ma socialka vediet, ze byvala zrovna u teba a ze novy prenajimatel je jej byvaly priatel? Proste zaziada o prispevok, pretoze oficialne je samozivitelka. Fakt, ci ma alebo nema priatela nehra ziadnu rolu.
Socialke nech predlozi akurat novu najomnu zmluvu a pocka si na ich vyjadrenie.

Děkuji moc za reakce. Nepatřím mezi nepřizpůsobivé občany, naopak mám alergii na přemnožené "potkany" zneužívající sociální systém. Na druhou stranu státu odvádíme ze mzdy celkem dost peněz na daních. Alespoň expřítelkyně bude mít možnost dostat od státu nějaký peníz zpátky.
Ještě jednou děkuji. :)