Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Moje auto je prý stočené, ale vím jistě, že není. Mám možnost se bránit?

Hezký večer,
od roku 2009 vlastní máma Škodu Fabii, ročník 2001, kterou získala jako dědictví po svém otci, prvním majiteli. Děda jezdil autem velice málo, takže mělo v roce 2009 najeto pouhých 26 000 kilometrů, od té doby s ním jezdím já a aktuálně má najeto 55 501. Špičkový stav téměř jako z autosalonu, prvotřídní péče, celou dobu garážováno. Bohužel pro mě udělal spěchající technik na STK v Mladé Boleslavi chybu (pevně doufám, že šlo o chybu a ne o záměr) a místo 26 800 km v listopadu 2009 napsal, že má auto najeto 268 000 km. Tím, že ho znám od nového, jsem neměl nikdy dřív důvod stav kilometrů podle stránek Ministerstva dopravy kontrolovat. Studená sprcha přišla až teď, týden před prodejem, když jsem se jen tak pro klid duše chtěl ujistit. Pokud započtu "stočení", z 55 501 kilometrů je rázem 290 107 a je jasné, že až tohle kupec zjistí, přestane se mu líbit do této chvíle směšně nízká cena, ze skoro unikátu, který by mohl na výstavy, mi udělala nepozornost STK auto do šrotu. Každý, kdo trochu rozumí autům, na něm jasně uvidí, že stav odpovídá "stočenému" nájezdu, i menšímu, ale mám vůbec jako poškozený možnost bránit se?
Děkuji za rady.

Sdělím mu to, musím. Našel jsem teď na dně skříně dědovu servisní knížku, tak snad podle posledního dědova zápisu v ní bych mohl být schopný kupci vysvětlit, že jde o chybu a ne o podvod s tachometrem. I tak se ale s autem do budoucna ponese problém "stočení" kilometrů.

11.2007 - 26 100 km // od tohoto roku nebyl už děda schopný řídit
11.2009 - 268 000 km - reálně 26 800 km, první záznam v internetovém výpisu
11.2011 - 33 394 km
10.2013 - 43 278 km
05.2015 - 55 501 km // aktuální stav

podle některých fotek by stav odpovídal tomu co píšete.Spíš šlo fakt o chybu protože technik zřejmě nic podobného neviděl a počítal v tom šoku s jeho zapsaným stavem...a že tohle auto by mělo podle jeho zápisu vypadat na 555010 km bych neřekl.