Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odstoupení od kupní smlouvy

Dobrý den,mohl by nám někdo poradit.Syn prodal před dvěma lety dům,kupující jeho domu doplatil hypotéku.Kupující podepsal kupní smlouvu,že se vším souhlasí.Asi tak 14 dnů po podepsání kupní smlouvy se kupující rozhodl od kupní smlouvy odstoupit v důsledků prý skrytých vad.Již dvakrát soud jeho žalobu zamítl, s tím,že při podepsání kupní smlouvy neměl žádné výhrady ani ke stavu domu,ani k jeho příslušenství.Kupující se ani do domu nenastěhoval,nebydlí tam,v současné době je dům opuštěn a chátrá v důsledku neudržování.Dostal již dvakrát pokutu od soudu,za nepřístojné chování u soudu.Nyní podal další žalobu,kde chce vrátit peníze za prodej domu.Odvolává se dále,že z domu bylo odstraněno dřevo,uhlí,které synovo nebylo,neboť kupující prohlásil,že bude topit plynem. Dřevo ani uhlí synovi nepatřilo,bylo naše,my toto kupovali,neboť jsme v domku bydleli.Dále prohlašuje,že byl domek nabídnut na prodej na internetu,není to pravda,stejně jako to,že nemá peníze na koupi dalšího bytu.Máme zjištěno,že dostal za odstěhování z jeho současného bydliště 3 miliony jedno sto korun,neodstěhoval se,soudí se i s vlastním bratrem.Dále že prý tam chtěl nechat kuchyňskou linku,plynový sporák,satelit,atd.,přitom v předávacím protokolu podepsal,že kuchyňská linka bude demontována.Těch jeho lží je v dopise,který nyní přišel od soudu( dvě jeho žaloby zamítly),plno.Dále se vymlouvá na chatrné zdraví,což jsme se též zjistili,není pravda.Jinak si vše prohlédl,neměl k ničemu žádné otázky a měl možnost se přijet podívat a zeptat se na vše,což neudělal.Jen nás stále otravuje a posílá dopisy od soudu,nevíme,jak se bránit,ani co dělat.Na právníka nemáme.Mohl by,prosím, někdo poradit,jak případ vyřešit? Děkuji.

kupoval nemovitost, jestli jste se dohodli že odstraníte původní vybavení bytu, v podstatě bordel "odpad" na svoje náklady(počítal bych i to palivo) měl by být rád že nemusí platit nějakou dekontu nebo vyklízecí firmu. Pokud v nějaké smlouvě nebo dohodě nebylo uvedeno jinak.

bude v tom spíš něco jiného(nemá peníze na rekonstrukci, jeho špatná finanční situace,apod).Dům si jak píšete převzal i s těmi skrytými závadami, které mohl odhalit před podpisem smlouvy i za pomocí nějakého posudku či znalejší osoby z oboru.

Navíc jestli je již zapsán jako vlastník nemovitosti jeho postoj nechápu, má stejné možnosti jako vy, prodat to dál, již jak jsem pochopil nezadlužené, což je pro něj výhoda, kterou by si uvědomil třeba ve chvíli kdyby jste se o ten "bordel", vybavení nepostarali vy a musel by to řešit-platit- on.

Děkuji,to je názor i RK,přes kterou syn nemovitost prodával,že má stejné možnosti,tj.dům prodat.V kupní smlouvě není žádný dodatek o skrytých závadách,vůbec nic.Nehledě na to,že se jako vlastník nemovitosti soudí i s vlastním bratrem,který na něj podal exekuci o vystěhování.Vyplatil jej,ale nemůže ho z domu dostat.Žádná špatná finanční situace,bratr mu vyplatil 3 miliony stotisíc korun,což jsem uváděla ve svém dotazu.Je z Prahy a domek,který koupil,je na vesnici.Bordel,což je myšleno,uhlí,dřevo, nechtěl,neboť prý bude topit plynem.Domek jsme mu důkladně vyklidili,včetně garáže.I RK,se kterou jsme včera mluvili prohlásila,že lže,neboť sám realitní makléř odevzdával vzorky vody na rozbor.On tvrdí,že se nic takového nedělalo a že to požadoval.Je toho více,co věta,to lež.Hezký den,děkuji za odpovědi.