Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stavba

Dobrý den,

mám dotaz ohledně stavebního zákona.

Zda při výstavbě rodinného domu musí být vstupní dveře do domu umístěny ve vyšší úrovni, než je stávající místní komunikace.

Doslechla jsem se, že vchod by měl být posazen mnohem výše. Pokud tomu tak není, je potřeba navýšit terén. Ráda bych věděla, co je na tom pravdy.

Řeší to i zákon či předpis.

Moc děkuji za odpověď.

před kolaudací a díky stavebnímu dozoru by vchod měl být určitě umístěn tak aby např. při průtrži mračen, vám tam "nenachcalo", nebo naopak nesmí být vchod tak "blbě umístěn aby jste v případě požáru nebo povodně nestihla včas dům opustit, pak to nesmí vadit třeba procházejícím chodcům, nebo místním poměrům(nesmí zasahovat tam a támhle a do toho a támhletoho,apod.)

tohle je fakt otázka prvně pro stavební dozor a pro projektanta stavby,

jestli se jedná již stojící starou stavbu tak se musíte smířit a být ráda za ty místní poměry- úlevy.o změnu můžete požádat obecní úřad popř. památkáře.