Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozicka

Dobry den chcela by som sa opytat pred 9 rokm som si pozicala od sestry peniaze .ona si zobrala pozicku 150.000sk .mne pozicala 100.000.ona si zobrala 50.000sk..v banke nam to rozpocitali kazdej na 10rokov mne ze mam platit 1300sk.a ona 890sk..len stalo sa to ze po piatich rokoch mi povedala ze ona ma splatenu celu ciastku ze ja budem platit 80eur mesacne..ale jak som pocitala tak potom by som musela zaplatit aj jej uroky...lebo v banke nam to prepocitali tak aby kazda platila tolko kolko ma ..nemozem odnej dostat ziaden doklad len mi povie ze ci neviem pocitat..ked som jej povedala ze teda potrebujem doklad z banky ze mam po 5 rokoch platit 80eur plat a drz hubu ...vobec neviem ako mam dostat doklad banka mi ho neda pretoze pozicka je nanu ...uz som zufala dakujem ...

Pokud nejsi ve smlouvě uvedena jako spoluúčastník a je to celý jen a jen na tvoji sestru, tak pokud přestaneš platit, tak průser má sestra. Případný nesrovnalosti by pak s tebou musela řešit soudně, pokud se nedohodnete, protože by to bylo jen mezi vámi. Snad máte mezi sebou nějakou smlouvu? 100 tisíc sk není málo i na půjčku v rodině.
Pokud jste ve smlouvě s bankou uvedeny obě, plaťte podle rozvrhu splátek sjednaným s bankou.

keď je v banke vedená len sestra na zmluve o úvere ,tak nemohla banka len tak rozdeliť splácanie úveru medzi viacerých dlžníkov,to sa deje len v prípade,že dlžník prestane splácať a na úverovej zmluve figurujú určité osoby ako ručitelia....vtedy sa začne vymáhať splácanie buď od pôvodného dlžníka,alebo od ručitelov,v žiadnom inom prípade banka neposkytne úver tak,že určí,že zmluvu podpíše osoba x a splácať ju budú osoby x, y,z,q ,každý po x korún,eur etc....pokial je dlžníkov na úver viac,všetci sú vedení na úverovej zmluve spolu aj s potrebným množstvom ručitelov...akákolvek iná dohoda,aká nastala medzi vami je váš spoločný problém,ktorý si buď vyriešte medzi sebou,alebo na občianskoprávnom konaní,kde ovšem budete musieť nejako dokázať,že sestra zobrala úver a sumu ste si rozdelili medzi sebou s tým,že časť zaplatí ona,časť Vy a teraz vznikol problém,že kto má vlastne zaplatiť čo...pokial má v banke úver len ona,problém má v podstate len ona,pokial sa úver prestane splácať,pokial ste na zmluve jedna ako dlžník a druhá ako ručitel,máte pri nesplácaní úveru problém obidve....

Každej účastník obchodu, tedy ať spolužadatel, či jen ručitel, by snad měl dostat kopii smlouvy. Pokud dotyčná nedostala nic (a tedy nejspíš v bance nic nepodepisovala), tak je to jen mezi ní a sestrou. Její přítomnost v bance při sjednání půjčky byla nepodstatná, pokud někam nevrazila svůj podpis.