Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Platnost plné moci všeobecné

Dobrý den, napsal jsem si plnou moc všeobecnou podle nespočtu různých vzorů na internetu a v každém z nich se píše: "Tato plná moc se uděluje na dobu neurčitou.", je to tak napsáno i všude jinde v informacích o všeobecné plné moci. Můžu si tu větu upravit podle sebe třeba na "Tato plná moc se uděluje s platností do 1. 7. 2015."? Neexistuje nic jako minimální doba atp?

Plná moc v písemném vyhotovení je projev vůle zmocnitele, ten není vázán nějakými lhůtami. Čili plná moc může platit třeba týden, dva dny, neomezeně. Stejně tak to je s předmětem zmocnění, může to být omezeno na jeden jednorázový úkon. Taktéž některé právní předpisy pro nějaké úkony vyžadují zvláštní plnou moc. Jeden příklad - výpis z rejstříku trestů. Je k tomu třeba plná moc (samozřejmě, nežádá-li si žadatel sám) zvláštní a musí v ní být uveden tento úkon a počet vyhotovených výpisů.