Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přinucení kupce auta k přepisu.

Dobrý den,
předně, jsem vůl a udělal jsem chybu, kterou se teď snažím zachránit.

Prodal jsem staré auto s tím, že jsem s kupcem podepsal kupní smlouvu, ale předal jsem mu klíče i techničáky. Byli jsme domluveni, že to do 14 dní přepíše, ale zatím se kupující k přepisu moc nemá. Auto je psáno na mne a tedy i veškeré případné problémy budou na mne. Vím, že mám kupní smlouvu, ale předpokládám, že orgány bude hlavně zajímat na koho je auto napsáno.

Jak jsem psal, vím, že to byla chyba, ale tu se snažím teď nějak vyřešit.
Díky za jakoukoliv odpověď.

Tak nakonec vše dobře dopadlo. Kupující byl rozumný a auto už je přepsáno.

Zpětně jsem ale přemýšlel, že jsem tu chybu byl donucen udělat. Pro převod je potřeba udělat evidenční kontrola, kterou musí udělat kupující na své jméno se svou zelenou kartou. Takže prodávající (já) mu ty techničáky a klíče musím dát před přepisem.

Já mám něco podobného, koupil jsem z bazaru auto a nechal jsem tam protiúčtem staré, volali jsme na inspektorát jak to řešit. Neoficiální odpověď : sepište smlouvu, aby se ukončilo ručení, techničáky nechte v bazaru a až se zjeví kupec, provedete převod.
Obávám se, že zákon jako vždy postrádá kvalitu :-)

A kdo by Vám podepsal smlouvu, například v mém případě, kdy používám pouze firemní auta ? Pokud by to bylo v případě firmy tak jednoduché, to by asi kancelář pojistitelů neměla co na práci již tenkrát.......
Při každém odhlášení a přihlášení jsem musel na inspektorátě prokazovat své oprávnění, proto mi to nebylo jasné......