Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výzva od soudu

Dobrý den,
Včera mi přistála ve schránce výzva k doručení zásilky od soudu.
Jedná se o doručovací písemnost: 5C 118/2015-9 žal, usnes., lh 5/7P
Nemáte tušení o co se jedná? Nebo čeho se to může týkati? Já vůbec nevím. :.(
Děkuji.

To fakt nevíme a ani to vědět nemůžeme. V pondělí jděte na poštu, dopis si vyzvedněte a přečtěte.
Z čísla jednacího fakt nemá nikdo šanci poznat, oč jde. Ze zkratek je ale zřejmé, že tam bude žaloba a usnesení s nějakou lhůtou do 5.7. Ale čeho se to týká? To opravdu nikdo vědět nemůže.

Tak už jsem si to vyzvedl. Jednoduché - před 2 lety jsem nezaplatil u kooperativy nějaké pojištění - cca 400 Kč. No a dnes mi došlo žaloba s návrhem na vydání platebního rozkazu na cca 3200,- (1000 kč kolek + náklady na právní zastoupení + nějaké malé úroky). Hmmmmmm. Sakra.
Takže pokud to chápu dobře, pokud výše uvedenou částku zaplatím, bude platební rozkaz zrušen? T.j. nebudu mít na krku nějakou exekuci? A případně jak si to ověřit? Popř. dávat odpar asi nemá smysl, že?
Děkuji za info.

pokud výše uvedenou částku zaplatím, bude platební rozkaz zrušen?

Ano.

nebudu mít na krku nějakou exekuci?

Co se týče této pohledávky, tak ne. Není však vyloučeno, že někde existuje nějaká jiná, další... To nevím, měl byste to vědět vy.

dávat odpar asi nemá smysl, že?

Jmenuje se to odpor. Smysl to nejspíš nemá. Má to sice odkladný účinek, ale stejně to budete muset zaplatit.

predsporové výzvy posiela obvykle pôvodný veritel alebo zmluvná firma poverená vymáhaním pohladávok ako kvázi poslednú upomienku predtým,než to začne riešiť klasickou súdnou cestou,súd iba v odôvodnených prípadoch predvoláva účastníkov sporu a umožní prípadnú mimosúdnu dohodu,v prípade vymáhania dlhov je ovšem obvykle v tvz.superrýchlom konaní vydaný platobný rozkaz alebo rozhodnutie o exekúcii.....všeobecne v prípade dlžníkov je zaužívaný postup poslať tri upomienky a jednu predsporovú výzvu,než sa to reálne postúpi súdu,robí tak mnoho firiem voči svojim dlžníkom,nielen menovaná poisťovňa.....