Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Polopřevod OA

Zdravim,
nastal technický problém, jedná se o humbuk kolem polopřevodů a vyřazování těchto vozidel nezapsaných na majitele.

Máme doma vozidlo, to vozidlo po celou dobu jeho existence za něho bylo placeno povinné ručení, je sice v polopřevodu ale dle legislavity je nutné k přepsání platná STK -EMISE- EK- ZEl.karta.

Toto vozidlo bylo a ještě je ve stavu kdy splňuje jen placené povinné ručení, technický stav nedovoluje dojet natož udělat řádně STK a emiske + EK.S vozidlem je stále počítáno,depozit se zdál zbytečný protože se opravovalo podle finančních možností.

Na MěÚ mi řekli že mám smůlu a vozidlo bude vyřazeno,a na STK mě "vyfakovali", tak se chci zeptat zda je možnost tenhle paskvil napadnout u správního soudu nebo požádat o vyjímku na ministerstvu?Pojišťovna mi peníze vrátit nechce, prý to byla moje dobrá vůle že jsem za ten "vrak platil".

Po kom tedy můžu něco žádat nebo vymáhat a jestli vůbec?

díky za info.

Kecy prdy výmluvy.
Na přepsání jsi měl času habaděj....měsíce....roky.....
Pojišťovna ti peníze vrátí, poměrnou část z poslední platby za dobu od data vyřazení vozidla z evidence do konce zaplaceného pojištění.
Na nic jiného nárok nemáš a nic ti nikdo nezaplatí. Že jsi se na přepsání vozidla vyprdnul, je tvůj problém.
Výmluva na nemožnost převodu bez platné STK je naprosto lichá. Protože od 1.1.2015 není k přepisu/přihlášení vozidla registrovaného na území ČR vyžadována platná STK.
Jestli nevěříš, tady si to přečti http://www.registrace-vozidel.cz/zmeny-od-1-1-2015 /

"Po kom tedy můžu něco žádat nebo vymáhat a jestli vůbec?"

Podívejte se do zrcadla, tam uvidíte viníka, ať se Vám to líbí, či nikoliv...
Velice se mýlíte v názoru "legislavity je nutné k přepsání platná STK -EMISE- EK- ZEl.karta."
Věřím tomu, že je to jen z neznalosti předpisů.