Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Autoské práva

Zdravím,

mám taký problém s ktorého ošetrením by som poprosil poradiť. Je to možno v dnešnej dobe bežný jav, ale aj tak. Prejdem priamo k problému.

Fungujem ako živnostík (budúci majiteľ vlastnej firmičky), ktorý veľmi dobre vie, aký posun môže spraviť prezentácia vlastnej práce pred verejnosťou. Ide viacmenej o IT služby. Spolupracujem s viacerými agentúrami a chcel by som vyriešiť nasledovnú situáciu:

Strostredkovateľ (iná firma, agentúra) zohná kontakt na zákazníka a nakoľko nemá žiadnych zamestnancov posunie prácu napr. na mňa, na živnostníka. U mňa si objedná službu (spracovanie a nakódovanie webovej stránky), ktorú následne prezentuje pred svojím zákazníkom. Do tejto chvíle to je v poriadku, avšak následne si na túto prácu pridá copyright (vodoznak) svojej firmy a nepraje si prezentáciu hotového projektu aj pod mojím vodoznakom.

Nakoľko som človek, ktorý buduje, vadí mi to. Takto spravím prácu, ktorú si privlastňuje niekto iný. Beriem na vedomie, že firma síce "zastrešuje" komunikáciu a brainstormingy, ale akým právom si privlasťňuje moju prácu za svoju?

Aby to bolo fér navrhol som, aby boli verejne uvedení všetci ľudia, ktorí na tom pracovali s odkazmi na ich webové stránky. Sprostredkovateľ nesúhlasil.

Viete mi prosím poradiť ako tento problém vyriešiť? Ďakujem.

Obaja (ja + sprostredkovateľ) sme boli na stretnutí a dohadovaní práce so zákazníkom. Komunikácia prebiehala mailami kde bol každý na kópii. Ide len o to, že ON zohnal zákazníka, spoločne sme ho dohodli a vypracovali mu zmluvu.

Nami = Medzi mnou a sprostredkovateľom nie je uzatvorená žiadna zmluva.

Spolupracovali sme kvázy ako 2 firmy, ktoré poskytovali služby zákaznikovi. Akurát, že on je s.r.o, ja som živnostníkom, tak sme to riešili u neho vo firme.