Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hypotéka ERA - Poštovní spořitelna, strhávání poplatků za hypotéku

Dobrý den,
píšu ohledně rady, jelikož BOHUŽEL jsem si pořídil hypotéku od Ery a zafixoval na 3 roky. Každopádně jsem z nich nešťastný, respektive z jejich jednání.
Každý měsíc mi strhávají poplatek za hypotéku (293,-Kč). S tím samozřejmě jsem podepsal smlouvu.
Ale při kontrole účtu jsem zjistil, že mi tenhle měsíc zničehonic strhli 350,-Kč..Když jsem je kontaktoval s dotazem, proč najednou platím o 60,-Kč víc (nejde mi o peníze, ale o princip), pracovnice mi odepsala, že se jedná o: "jednorázový poplatek a týká se listu vlastnictví, který si banka musela vyžádat, aby k úvěrové složce doložila, že jste majitelem dané nemovitosti a již na ní nejsou žádná břemene jako exekuce apod..." Čeho se můžu dočkat v budoucnu? Že mi třeba strhnou 1000Kč za nějaký další výpis ?
Máte někdo podobné zkušenosti? :-(
Případně, jsem v právu žádat tento poplatek zpátky ?

Děkuji za jakoukoliv radu.

To je svinstvo, takže jednoho krásného dne si banka usmyslí, že chce vlastně třeba ještě nějaký list z katastru a strhne mi jen tak bez upozornění poplatek 500,-Kč, aniž bych o tom věděl. To bych se z toho...:(