Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Podnikání a odvod daní

Zdravim, chtěl bych se zeptat, jak je to s odvodama zdravotního pojištění, když jsem student (19let) a mám živnost, vedlejší. V minulém roce (asi od srpna) Jsem si vydělal 16tis. Zakázky jsou to nahodilé, tři měsíce nic, pak jednou za měsíc se někdo ozve. Takže to není nic moc, ale každá koruna je dobrá. No a na to bych se chtěl zeptat, budu vůbec za tak malý roční příjem platit zálohy na zdravko nebo socko?:)
Díky za odpověď.

Po skončení roku jste měl podat daňové přiznání
a povinné přehledy OSSZ a zdravotní pojišťovně.

Sociální pojištění z takhle nízkého zisku hradit nebudete, zdravotní
byste měl rychle doplatit (za každý den prodlení narůstá penále).