Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ukradená blomba

Dobrý den,jsem v zoufalé a bezradné situaci a tímto prosím o radu.Stala se mi nemilá událost,byla jsem obviněna,že jsem černý odběratel elektřiny za to,že mi nějaký blbec odmontoval blomby u hodin,zrovna u toho kolečka,ale ja ani nevim,kde ty blomby jsou a nevím,taky proč bych to dělala,já to neudělala!!A tak jsem vystrašená a říkám si,proč to muselo potkat mě.A hlavně,kde na to vzít,jsem samoživitelka.Máme to ve společných prostorách,proč a co jsem komu udělala,že mi to někdo udělal?A teď mám za to pikat? Proč?Vzaly to do skušebny a teď se bojim,co bude dál,co když si tam něco najdou a já kvuli někomu to odnesu?kdo hlídá blomby?já teda už od teď jo.A co mám dělat,když mě odsoudí,za něco co jsem neudělala?

No já nevím, když chybí plomba, neznamená to, že odebíráš proud načerno.
K tomu musíš mít přeci připojené dráty "před hodinama".
Rozvodná skříň bývá přístupná a vlézt tam může kdokoliv.

Lenko77777 klid. Mají důkaz, že jste stáčela hodiny? Utržená plomba takovým důkazem není. Jsou plomby veřejně přístupné? Pak je mohl utrhnout kdokoliv. Nesplnila jste jednu z povinností, nenahlásila jste utrženou plombu. A to je tak asi vše. Černým odběratelem se stáváte, když odebíráte energii mimo měřidlo. To je z drátů před měřidlem nebo blokováním měřidla. To je pak už průšvih. V laboratoři zjistí, zda je měřidlo vpořádku nebo s ním bylo manipulováno.

Sami o sobě má ČEZ nepředstavitelný ztráty všeobecně než to dojde ke koncovým spotřebitelům, tohle spíš bude jejich postup, třeba jste z lokality kde se jim tohle stává často, nic jinýho bych v tom neviděl, chtěj se ujistit že se vám třeba i někdo nepřipojoval na hodiny.

měli jsme něco podobného na chalupě, která byla uprostřed vesnice, kde by to někdo nečekal, i přes shozený hlavní jistíč jak na domě tak v budce jsme měsíčně odebírali "nějakou tu kilowatu", po nahlášení nám bylo sděleno to co jsem ve zkratce psal, oficiálně v dopise bylo od ČEZu to že tyto staré jističe vykazují odchylky v koncové spotřebě a po vizuální kontrole pověřeným pracovníkem se revize ani další kroky provádět nebudou".Neoficiálně nám ten pracovník Čezu potvrdil co jsem psal, že od nich ke koncovému odběrateli se ztratí tolik proudu, že tohle co se ztrácí nám je běžná věc a že je dobře že si to kontrolujem ale stejně konečný odběr elektřiny v "našem případě" a výše a konečná platba záloh se stejně dělá odhadem.

Pointa je ale v tom že se nám opravdu za hodinama připojil chytrý soused -poblíž v zemi- a nepřišlo by se na to kdyby nepřijeli měnit starý jistič za nový-digitální-, který už asi takový ztráty nevykazuje a pak se až po cca 3 rokách začalo něco dít.

Odznelo tu zopar informacii, ktore neboli celkom spravne. Odporucam vyhladat si v investigativnych relaciach ceskych a slovenskych TV casti, kde sa taketo pripady preberali.
Takze za prve za plombu (ako hovoril inspektor Clusoe) je zodpovedny odoberatel a to napriek tomu, ze elektromer/plynomer musi byt verejne dostupny, takze hoci byva skrinka uzamknuta castokrat nie je problem sa do nej dostat a plombu poskodit, ci ukradnut. A tu je problem. Akonahle to zisti dodavatel berie to ako pokus o manipulaciu s meracom a ak nedajboze na vasej vetve nesedia cisla nauctuju vam tieto stratene kW, ci MJ.
Dalej je to o advokatoch, co sledujem podobne pripady (pretoze ma zaujimaju) dopadaju tak 50:50, obcas sa zadari dohoda.
Odporucana prevencia je pravidelna kontrola plomb a pecati na eletkromeroch a plynovych rozvadzacoch.
Podstatna vec zdoraznovana v kazdej relacii na SK aj CZ je to, ze za plombu zodpoveda koncovy spotrebitel, nie dodavatel!