Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Tarifomat požaduje RČ při sjednání tarifu na firmu (ičo)

Proč firma Tarifomat požaduje rodné číslo majitele/jednatele firmy při sjednání mobilního tarifu na firmu (ičo)? Může to ze zákona vůbec? Čím se ohánět v komunikaci s nima, když jim RČ nechci poskytnout? (Oni argumentují tím, že si mě, jako jednatele, chtějí prověřit v nějakém registru dlužníků, ale to si u firmy prověří podle iča ne? Nepíšu to sem proto, že bych jim to nechtěl dát, protože mám nějaké dluhy či co, ale proto, že rodné číslo považuju za soukromý údaj, který bych nerad "rozdával na potkání"...)

Ručí i jednatel. Ten má jako zástupce firmy jednat s péčí řádného hospodáře.

http://business.center.cz/business/pravo/nove-obca nske-obchodni-rekodifikace-2014/spolecnost-s-rucen im-omezenym/odpovednost-jednatele-a-pece-radneho-h ospodare.aspx

Jednoduché. Nelíbí se mi podmínky Tarifomatu, neuzavřu smlouvu. Když ji uzavřu jinde, kde po mně RČ chtít nebudou - a jako jednatel zaviním nějaký průšvih - stejně budu "na ráně". S rodným číslem nebo bez.

No při dnešním stavu "podnikání" se jim ani nedivím.Prostě chtějí vědět,jestli za sebou nemáš 20 zaniklých a krachujících firem a nezaložil sis právě další.Tak nechtějí riskovat,že firma za pár měsíců po uzavření nějaké smlouvy přestane platit a komunikovat a nakonec bude vše nevymahatelné.Takže si to RČ projedou v obchodním rejstříku,registru dlužníků a podobně.