Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno výslech

Jedná se v tomoto případě o oběť

mohou policisté vyslýchat člověka, který je opilý a chtít po něm aby podepisoval nějaké papíry, když je nedokáže pomalu přečíst.

Na žádost takovému člověku mohou nebo musí před nějakým závazným výslechem počkat do střízlivosti?

A když sám vyslýchaný požádá o psychitra má na něj právo před závazným výslechem.

dík za informace.

tady se nejedná o to jestli je či není polehčující okolnost.

Když je oběť trestného činu vyslýchaná v podnapilém stavu nebo pod vlivem návykové látky, jak se tomu dnes říká, jestli takovýto výslech je vůbec možný brát závazně.

Není to spíš polehčující okolnost pro toho pachatele, který spal v CPZ a šel k výslechu jako druhý?