Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Insolvence a nemožnost ukončení studií

Zdravím všechny rádce :-)

Mám dotaz ohledně insolvenčního řízení.Nedávno jsem nastoupil na brigádu.kde mi šéf nabídl možnost trvalého pracovního poměru což mě vzhledem k tomu že s přítelkyní plánujeme byt a časem i nějakou tu ratolest opravdu udělalo radost.Bohužel jsem ještě student,na škole kterou nemám šanci ani při dobré vůli udělat a navíc šéf by rád věděl mé rozhodnutí co nejdříve.Rodiče nicméně s tímto moc nesouhlasí,jsou v insolvenci a tvrdí mi že když přestanu studovat,přijdou o slevy na daních tudíž se nevejdou do "životního minima".V právu se sice nevyznám ale....něco se mi na tom nezdá?Snad se to přepočítá pokud zanechám studií,ne?Pokud vím insolvence je na pět let,já mám půlku školy za sebou,končím za dva roky tudíž ty zbývající dva roky budou mít stejný efekt jako když teď přestanu být studentem.

Děkuji za každou radu :)

Samozřejmě, že se to bude muset při změně přepočítat.

Slevu na vyživované dítě (sleva na poplatníka oběma zůstane)
může uplatnit jenom jeden rodič (otec nebo matka), nikoliv oba.

Sleva na dani za vyživované dítě činí 1.117, 1.317 nebo 1.417 Kč
(podle toho, kolik dětí vyživují), sníží se ale i nezabavitelná
částka (1.529 Kč měsíčně).

Pokud by po přepočtení vznikl problém, lze jej řešit smlouvou.
Dar byste jim mohl nabídnout i Vy – částku není nutné složit
najednou, je možné přispívat měsíčně…

Viz Oddlužení

PS: Máte ukončené nějaké vzdělání?
Podle mne by bylo rozumnější pokusit se školu dokončit
třeba dálkově (v budoucnu by Vám mohlo vzdělání chybět).

Mám ukončenou základní školu,samozřejmě chápu že by mi vzdělání mohlo v budoucnu chybět ale z osobních důvodů přes které se zkrátka nedokážu přenést,nota bene když se chceme s přítelkyní osamostatnit,nemohu ve studiu pokračovat.

Z toho co jste mi tu řekli,tedy pokud to správně chápu je nemožné aby ukončení mých studií nějak překazilo plány mých rodičů na insolvenci,v případě že soud již probíhá.Nad měsíčním příspíváním jsem samozřejmě už přemýšlel,nicméně rodiče o tom nechtějí ani slyšet a nemohu jim to nijak vymluvit.

Osamostatnit se můžeš za dva roky, nevymýšlej blbosti. Pokud oba moc chcete, můžete jít na brigádu, je jich spousta, co se dá dělat po škole a o víkendech (třeba v pizzérce) a uživíte si z toho pokoj v nějakým studentským bytě. Pravděpodobně je to ale tak, že se ti ve škole být nechce a osamostatněním se jen vymlouváš.

Jak si na to přišel? Sleva na dani se samozřejmě dá uplatnit i při pokračování studia. Tazatel psal, že ná ukončenou základní školní docházku, to znamená, že mu zbývají 2 roky na gymplu/střední škole/učňáku atp. - tazatel již bude s nejvyšší pravděpodobností plnoletý - není problém ukončit studium.