Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zdravotní pojištění

Zdravím.Chci poradit byla jsem zaměstnána u pracovní agentury na jaře podnik u kterého jsem dělala snižoval stavy a samozřejmě propouštěli lidi z agentur.Já dostala výpověď k 1.4.2015.Ale od března jsem na nemocenské.Dosud mi nemocenská řádně chodila.13.8.2015.mi zdravotní pojišťovna zdělila že od 1.4.2015 ji nikdo neplatí pojištění.Můžete mi poradit kde je chyba. Každý měsíc odevzdávám lístek na peníze od lékaře na mzdovou kancelář agentury.Děkuji
Zdroj: https://www.poradte.cz/spolecnost/38703-zdravotni- pojisteni.html

Změny jste povinna úřadům včetně zdravotní pojišťovny
oznamovat a dokládat do 8 kalendářních dnů.

Chyba je tedy v tom, že jste zdravotní pojišťovně neoznámila,
že jste po skončení zaměstnání v pracovní neschopnosti
a nedoložila potvrzení OSSZ o výplatě nemocenského (za osoby
pobírající nemocenské hradí zdravotní pojištění stát,
ale tyto osoby jsou povinny doložit zdravotní pojišťovně potřebné podklady).

Zdravotní pojištění slouží k úhradě lékařské péče, léků, rehabilitace,…
Nemocenské je dávkou nemocenského pojištění (jde o dvě různá věci).
Potvrzení o trvání nemoci (tzv. "lístek na peníze") slouží
k výplatě nemocenského, se zdravotním pojištěním nemá nic společného.

Zajděte si při nejbližší vycházce do zdravotní pojišťovny
(nebo tam alespoň zavolejte) a dohodněte se, co/jak máte doložit.

Poznámka:
Nepovažuji za slušné kopírovat sem dotazy z jiných poraden.