Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chalupa

Dobry den,muzete me prosim poradit.Mam chalupu s bratrem na pulku.Bratr o svoji polovinu prisel diky exekuci.Novy majitel co koupil bratrovu pulku si zajel na chalupu bez meho souhlasu a vymenil zamky.Je to Realitni kancelar.Chci se zeptat zd ma na to pravo bez meho souhlasu tam vymenit zamky šmajdat po chalupe ktera je polovinou moje.A do dneska nemam klice.Moc dekuji

To je těžké. Jejich je polovina, vaše je polovina. Nikdo z vás není víc majitel, než ten druhý. Kdybyste se tam nějak vloupal, tak vlastně jdete do svého. Ta realitní kancelář vás nějak kontaktovala? Kontaktoval jste je vy?
Poněvadž takový stav, jako je nyní, asi nebude navždy a na věky a nějak spolu budete muset fungovat a řešit to dál. Jestli vám tu půlku co koupili prodají, nebo budou chtít koupit tu vaší půlku...

To je spíš nátlak z jejich strany jak tu Vaši půlku dostat. Teď jste tam přijel, zámky vyměněný, nic Vám neřekli. Zavolal bych tomu makléřovi že jste před chalupou ať urychleně naběhne s klíčema, že ho čekáte.

Jestli do nějaké rozumné doby nepřijede, mějte v záloze číslo na nějakého zámečníka a zámky odstraňte a dejte si tam svoje.

Dveře se dají vykopnout ale tím je zničíte a pak vám tam může vlýzt bůh ví kdo, nebo je budete muset opravit bo vyměnit.Teoreticky to jde taky ale pak na Vás může ten makléř ušít nějakou boudu a budete se zbytečně hádat.

Spíš jak jsem psal, nechat ho přijet, nechat si to odemknout, klíče ať vám udělá za svoje náhradní, zkontrolujte si co jste tam měl, co se ztratilo.Všechno "prokazatelně" svoje si odvezte do bezpečí a můžete s nima jednat o odkoupení, jestli že ho teda plánujete.

Zkoušejí, kam až mohou zajít.
Vy jste v těžké situaci, ale to oni taky - jenom půlku budou těžko prodávat.
Chtělo by to neztrácet nervy (viz rada kamzl) - uznávám, že to se lehko řekne.
Ale vykopnutí dveří je klasické špatné řešení obdobných sporů - chalupa ztrácí na hodnotě a nikdo nic nezíská.