Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem způsob výplaty nemocenské

Zdravim,
když je člověk na neschopence, déle jak dva měsíce. jak se vyplácí nemocenská? Jde mi o to že již druhý měsíc jsem na účet ani na složenku (jak jsem chtěl) nic od podniku ani ČSSz nic nedostal.

Vyplácí se nemocenská měsíčně jako výplata nebo až po ukončení PN?

Jak vlastně fungují lístky na peníze, které jsem dával od doktora do účtárny? to je potvrzení pro podnik nebo pro ČSSZ? Naposledy jsem marodil asi před 12 lety, tak jsem v tom nějak mimo, nevím jestli jsem něco nezanedbal, protože žádný peníze nikde.

dík za info.

Pište prosím normálně,
texty psané velkými písmeny se mi špatně čtou,
kromě toho jsou v internetu považována za křik.

V prvních 14 dnech nemoci náleží zaměstnanci náhrada
mzdy od zaměstnavatele za naplánované pracovní směny;
za první tři směny nenáleží nic.

Od 15. dne nemoci vyplácí OSSZ nemocenské za kalendářní
dny (tzn. včetně víkendů).