Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Má záznam část obce v adrese přednost před obcí?

Potřebuji změnit adresu u mojí banky, chtějí po mně obec, ale údaje v OP je obec, část obce.
Má záznam část obce přednost před obcí?

Kdy se udává jen část adresy v adrese, a kdy zas město/obec .

Setkal jsem se s tím, že ve smlouvě mám jen část obce , tedy:
jméno a příjmené
ulice a číslo popisné
část obce

Nevím jak psát správně adresu s OP, a jakou má hodnotu část obce, když ve formuláři vyžadují obec .
Jestli stačí napsat obec bez částí obce. A kdy zas v adrese psát jen část obce ?

Pokud nejste velkoměsto,tak se na nějakou část obce vykašlete,pošťáci Vás snad podle ulice najdou.A banka Vám psát moc nebude,možná jednou za pár let pin k nové kartě nebo nějakou změnu smlouvy.My to máme taky,ale to předměstí je jen na některých úředních zásilkách,kdy se jim to tam podle ulice nějak natáhne samo.Případně když něco objednávám na webu a jsou tam okna,kde podle psč jen klikáním vyplňuji další okýnka.
Povinné to většinou není,případně to můžete připsat do kolonky s ulicí.

píše se co tam je.

tzn.(příklad): v Babovřeskách(tam je OÚ/MěÚ),s vámi mají společný obecní/městský úřad ještě s Hoštice a třeba Třešňová.

žijete v Hošticích. příslušná pošta např. Beroun PSČ:25601

Vyplněná adresa: Jarda Horáček
Hoštice 12/188
Babovřesky, 25601

Je správně místo Babovřesek napsat ten Beroun, ale já jsem se už setkal na úřadě s nepochopením, jedou podle občanky, jinak bankám je to asi fuk a pošta si poradí ať tam bude to či ono.

Při kupni smlouvě mám napsanou jen část obce, díky tomu, jsem nejsem jistý psaní adresy.

Pravda je, že jsem díky tomu napsal u banky jako obec část obce, a nevím jestli to mám opravit nebo to nechat.

No tak se v té bance zeptejte,jestli to oni chtějí opravit či doplnit,Vám to může být asi jedno.Stejně Vám asi řeknou,že jim to stačí tak jak to je.
A rozdíl mezi Děčín III a Děčín 3 snad pochopí každý,kdo absolvoval ZŠ,tedy snad i pošťáci a bankovní úředníci.

Ptal jsem se, a prý by měla být adresa celá,
Tedy, když je obec, tak Děčín, Děčín III-Staré Město .

Když jsem podával změnu adresy, tak to bylo kontrolováno přes OP . Přesto potvrdili adresu Děčín III-Staré Město .
Pošta na tuto část obce příjde, je tam název města.

A taky může být správně Děčín III .

Děčín=obec
Staré Město=místní část, ta se ve městech ani psát nemusí, rozhodující je PSČ. pokud jde o nějakou smlouvu tam se píše co je v občance.

na vesnicích je to podobné, akorát stačí napsat správní obec a PSČ, pro korespondenci to stačí a se závaznými dokumenty se počítá s tim co je ve občance.

někdy si můžete všimnout jak vám kolikrát chodí dopisy nebo reklama či nějaký předplatný že tam je za PSČ název obce, která nemá poštu ale dle psč vám to vždy dojde.

Tak dopisy mi chodí , a je tam za Děčín 2 , nebo Děčín III-Staré Město , když mi přišly volební lístky , tak tam bylo
40502 Děčín III-Staré Město , od úřadu zas tohle jméno, ulice , Děčín III-Staré Město , 40502 Děčín 2 .
Ptal jsem se pošty, co znamená Děčín 2 a prý je to pošta .
Zatím mi nepřišel dopis s jen Děčín .

K závaznými dokumenty, tam mám v kupní smlouvě zas Děčín III-Staré Město bez směrového čísla a obce .

Proto jsem zakládal tohle téma . Docela by mě zajímalo, jestli v kupní smlouvě nemá být Děčín, Děčín III-Staré Město .

Tak v OP mám Děčín, Děčín III-Staré Město, jen nevím proč je tam 2x Děčín , když jsem měnil adresu v bance, kde se má
udávat celá, tak jsem použil Děčín III-Staré Město místo Děčín, Děčín III-Staré Město .
Bral jsem to podle dopisů, většina měla Děčín III-Staré Město .

Takové starosti bych chtěl mít.
Naprosto bude stačit psát 405 02 DĚČÍN... Pošta podle nějakého "Staré město" nebo "III" už asi čtyřicet let netřídí. Nyní jsou na uzlech takové stroje, které přečtou i ulici a čp a podle toho to rovnou třídí na doručovací okrsky.

Starost to je, když nevím jaký tvar je správný, vím jak to napsat v dopise.
Ale nevím jak ve formuláři .

Část obce se může vyznačovat v políčku ulice .

Tvar adresy:

Moje jméno
ulice
Děčín III-Staré Město
40502 Děčín

Jak to vyplnit, abych dodržel psaní celé adresy.

Když ve formuláři chtějí Obec :

Je to OK,v malé obci se stejně všichni znají a tak spíš ví,že Vopršálek bydlí za rybníkem a ne v č.p.25.To ví možná jen on a listonoška,což úplně stačí.

Docela by mě zajímalo, jestli v kupní smlouvě nemá být Děčín, Děčín III-Staré Město .

-tak to snad každému dojde,že Děčín III je v Děčíně a ne třeba v Ústí nebo v Praze.I když v Praze Staré město je,ale Děčín III-Staré Město určitě ne.Zvlášť když tam bude i PSČ,tak je omyl vyloučen.A nějaký horlivý úředník v bance si tam může ten Děčín doplnit sám kolikrát bude chtít.

Pokud je to pořád málo informací a argumentů(řeší se to tu už 6.den),je možno i dál individuálně hledat a studovat:https://www.google.cz/?gws_rd=ssl#q=psan%C3%AD+adr esy
(Přibližný počet výsledků: 649 000 ,tak hodně štěstí,určitě tam někde správná verze bude). :-)

Info ok, tedka jsem se ptal pro vlastní adresu, a reagoval jsem tak na správnost adresy .
Kdy místo:

Jméno
č.p 44
vesnice

Mám ve smlouvě , toto vesnice 44, psč 40555 .

Vesnice je obec, nejedná se o část místní.

K Děčínu, mě spíš zajímalo, co je část města, jestli Děčín III-Staré Město nebo jen III-Staré Město, a pak proč OP tedy píšou 2x Děčín .